Wspomnienie o Śp. Jacku Kalińskim

Bardzo trudno nam pogodzić się z faktem, że 12 kwietnia 2016 r. odszedł nasz współpracownik, kolega i przyjaciel - JACEK KALIŃSKI, wieloletni dyrektor administracyjny Wydziału Zarzadzania UW. Chociaż wiedzieliśmy, że od lat miał obolałe ciało, to do samego końca wierzyliśmy, że Jego chęć życia, przyjęty reżim dnia codziennego oraz pomoc lekarska, zwyciężą.

Jacek był człowiekiem mądrym, inżynierem z wykształcenia ale z duszą humanisty. Interesował się zarówno gospodarką, nowoczesnymi formami zarzadzania, polityką, historią jak i literaturą. Można z nim było prowadzić inspirujące dysputy na przeróżne tematy. Będzie nam tych dyskusji bardzo brakować.

Jako inżynier był bardzo precyzyjny i wymagający, jako człowiek zaś, tolerancyjny i dobroduszny. Nigdy nas nie zawiódł. Do pracy na Wydziale Zarządzania przyszedł prawie 17 lat temu – po tym jak  zaprojektował, zbudował i uruchomił Warszawski Rynek Hurtowy w Broniszach. Musiał zwolnić stanowisko prezesa GIEŁDY dla polityka. Nigdy się jednak nad tą niezasłużoną dymisją nie rozczulał, ponieważ znał swoją wartość, którą wielokrotnie potwierdzili m.in. Izraelczycy i Holendrzy, proponując mu pracę  u siebie i tworzenie podobnych rynków hurtowych w ich krajach. Uważał jednak, że Jego miejsce jest tutaj. Kochał Warszawę, Mazowsze i Polskę. Cieszyliśmy się, że został w kraju, bo pomógł nam bowiem bardzo w przebudowie Wydziału Zarządzania UW. Dbał o każdy szczegół, prowadził niezliczone rozmowy z architektami, wykonawcami, pracownikami samorządu lokalnego, Urzędu Mazowieckiego oraz z instytucjami finansującymi przebudowę Wydziału. Podczas dyskusji, zawsze na wszystkich robił wrażenie osoby niezwykle profesjonalnej i rzeczowej. Kiedy przebudowa Wydziału została dokończona a jeden z nas został prorektorem, Jacek przeniósł się na Krakowskie Przedmieście - do centrali UW. Tutaj także wykazał się ogromną znajomością rzeczy i pomimo choroby, czynnie uczestniczył w procesie technicznego i organizacyjnego przebudowywania Uniwersytetu oraz w pozyskiwaniu środków finansowych na te cele. W centrali także zyskał sobie wielu sprzymierzeńców. Niewiele zabrakło, aby mógł się cieszyć z kolejnych ukończonych projektów.

Jacek był marzycielem, który potrafił realizować marzenia. Z tego powodu cieszył się wielkim szacunkiem wszędzie tam, gdzie przebywał, pracował, bądź występował. Miał szerokie horyzonty i bardzo mu zależało na tym, aby zarówno Wydział, Uniwersytet jak i Polska dalej się rozwijały. Wszystko to bardzo nas zbliżyło podczas tych lat pracy, dyskusji i przyjaźni.

Jacku, odszedłeś za wcześnie, ale Twoje dzieło będzie zapamiętane.

Żegnaj Przyjacielu i do zobaczenia.

Alek, Jurek, Kazik

I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

I miejsce Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w Polsce, III w Europie Wschodniej, w X edycji międzynarodowego rankingu uczelni biznesowych Eduniversal.

Granty Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Granty Narodowego Centrum Nauki otrzymali dr hab. Krzysztof Walczak oraz mgr Krzysztof Nowak.

Rekrutacja na studia doktoranckie w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do podjęcia studiów doktoranckich w języku angielskim „Zarządzanie wielokulturowe w erze globalizacji”, realizowanych w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął I miejsce w Polsce, w rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika "Rzeczpospolita", nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy" [16-17 listopada 2017 r.]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania serdecznie zaprasza do udziału w Międynarodowej Konferencji "Przedsiębiorczość w XXI wieku. Oblicza i perspektywy", która odbędzie się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w dn. 16-17 listopada 2017 roku.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 21 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w sali B104  Wydziału Zarządzania UW, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Łukasza Łaty.

Uniwersyteckie Spotkania z Rynkiem Pracy [22-23 listopada 2017 r.]

Biuro Karier Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w Uniwersyteckich Spotkaniach z Rynkiem Pracy, które odbędą się w dniach 22-23 listopada 2017 roku.

Wydział Zarządzania z kategorią A za działalność naukową

Wydział Zarządzania UW otrzymał kategorię naukową A w ocenie parametrycznej jednostek naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warsztaty z firmą Goldman Sachs

Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, wraz z firmą Goldman Sachs, zaprasza na warsztaty prezentujące działanie jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Konferencja naukowa "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata" [5.12.2017]

Koło Doktorantów Historii i Rozwoju Biznesu wraz z Fundacją na rzecz Historii i Wsparcia Biznesu im. Kordiana Tarasiewicza zapraszają do udziału w Konferencji "Turystyka medyczna - szansą na poprawę efektywności dla wielu gospodarek świata", która odbędzie się 5.12.2017 r. na WZ UW.

Klasy pod patronatem Wydziału Zarządzania UW

30 października br. Wydział Zarządzania UW podpisał umowy o współpracy w zakresie utworzenia klas patronackich w dwóch warszawskich liceach.

Program stypendialny „Central European - American Business Leaders Scholarship”

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu stypendialnego „Central European - American Business Leaders Scholarship - Poland”, adresowanego do studentów i absolwentów biznesowych oraz technicznych kierunków studiów.