Konferencja: Wspieranie wzrostu emisją pieniądza. Przeszłość czy przyszłość.

uprzejmie informujemy, że 22 marca 2017 roku o godz. 14.00, w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie (sala B206), odbędzie się konferencja naukowa: Wspieranie wzrostu emisją pieniądza. Przeszłość czy przyszłość.

W konferencji wezmą udział:

• Prof. dr hab. Jan Czekaj – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Prof. dr hab. Alojzy Nowak –Dziekan Wydziału Zarządzania UW
  • Prof. dr hab. Jerzy Osiatyński –  członek Rady Polityki Pieniężnej
  • Prof. dr hab. Stanisław Owsiak- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Dr Andrzej Raczko  – doradca Prezesa NBP
  • Prof. dr hab. Kazimierz Ryć - Wydział Zarządzania UW
  • Prof. dr hab.  Andrzej Sopoćko - Wydział Zarządzania UW
  • Pani Katarzyna Zajdel-Kurowska – członek zarządu NBP
  • Prof. dr hab. Jerzy Żyżyński - członek Rady Polityki Pieniężnej, Wydział Zarządzania UW

W czasie konferencji zostaną poruszone, między innymi,  następujące tematy:

• zasoby pieniądza rezerwowego  banków centralnych,
  • nowe metody wykorzystania bazy monetarnej,
  • współczesne propozycje teorii efektywnego popytu,
  • problemy obecnego długu publicznego,
  • nieklasyczne rozwiązania polityki monetarnej w ocenach ECB,
  • rola zasobów pieniądza we wzroście gospodarczym,
  • współczesne bariery efektywnego popytu

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 [3 października 2017 r.]

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania UW mają zaszczyt zaprosić wszystkich Studentów, Pracowników oraz Przyjaciół Wydziału na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 17.00 w Auli A  przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie.

Spotkanie Wspólnot Wiedzy i Innowacji organizowane przez EIT Health i EIT Food na Uniwersytecie Warszawskim

19 września br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się wspólne spotkanie sześciu tematycznych Wspólnot Wiedzy i Innowacji, organizowane przez EIT Health i EIT Food.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr letni roku akademickiego 2016/2017

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017.

Poradnik dla studentów I roku Uniwersytetu Warszawskiego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją przygotowaną przez Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego - Poradnikiem dla studentów I roku.

Spotkanie konsorcjum EIT Food na Uniwersytecie Warszawskim

W dniach 7-8 września br. w siedzibach UW oraz WZ UW odbywają się spotkania Konsorcjum EIT Food, którego nasza uczelnia jest uczestnikiem. EIT Food jest częścią Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, działającego jako organ UE i ma na celu wspieranie projektów podnoszących innowacyjność sektora rolno-spożywczego.

Zaproszenie na warsztaty z orientacji kulturowej

Welcome Point UW zaprasza na warsztaty z orientacji kulturowej dla nowoprzybyłych studentów zagranicznych. Warsztaty, skierowane do anglojęzycznych studentów pierwszego roku, zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji 25-26 oraz 27-28 września 2017 r.

Zaproszenie na konferencję FUROG 2017 [27 listopada 2017 r.]

Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w VII edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej, organizowanej w ramach cyklu spotkań "Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych".

Konkursy na zatrudnienie pracowników na Wydziale Zarządzania UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkursy na zatrudnienie pracowników, na następujących stanowiskach:

Nowość w naszej ofercie! Studia Podyplomowe: Zarządzanie na rynku dzieł sztuki

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w roku akademickim 2017/18, planuje uruchomienie Podyplomowych Studiów Menedżerskich "Zarządzanie na rynku dzieł sztuki".
Program Studiów adresowany jest do doradców inwestycyjnych, pracowników muzeów i galerii prywatnych, domów aukcyjnych, antykwariuszy, kuratorów prywatnych kolekcji oraz osób zainteresowanych inwestowaniem w sztukę. Studia realizowane są we spółpracy z DZP Sp. k.