Ranking Perspektywy 2017

12 czerwca  2017 roku zostały opublikowane wyniki  XVIII edycji rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy”.

Najlepszą polską uczelnię wyższą został Uniwersytet Warszawski z oceną 100 pkt., który zajął I miejsce ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim (99,9 pkt). Trzecie miejsce zajęła Politechnika Warszawska z wynikiem 86,00 pkt.

UW uzyskało najwyższe oceny w parametrach: efektywność naukowa (100 proc), potencjał naukowy (98,4 proc.) oraz dalsze losy absolwentów na rynku pracy (97,9 proc.).

Ranking tworzony jest w oparciu o dane dotyczące prestiżu, sytuacji absolwentów na rynku pracy, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności oraz umiędzynarodowienia. Pełny Ranking Uczelni Akademickich dostępny jest na stronie magazynu Perspektywy.

W rankingach kierunków studiów, studia Wydziału Zarządzania oceniane były w kategorii kierunków społecznych i po raz kolejny zajęły wysokie pozycje.

W grupie „Zarządzanie”, studia naszego Wydziału zajęły II lokatę w Polsce z wynikiem 96,00 pkt. Zwycięzcą kategorii zostały studia Szkoły Głównej Handlowej (100 pkt), a 3. pozycję zajęła ALK z  rezultatem 78,5 pkt.

W  grupie „Finanse i Rachunkowość” Wydział Zarządzania (88,2 pkt) uplasował się na III miejscu w Polsce, za Szkołą Główną Handlową (100 pkt) oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW (94,8 pkt).

Ranking kierunków studiów opiera się na wskaźnikach zgrupowanych w sześciu kryteriach:

Prestiż

• Ocena przez kadrę akademicką

Absolwenci na rynku pracy

• Ekonomiczne losy absolwentów
  • Preferencje pracodawców

Potencjał akademicki

• Ocena parametryczna
  • Uprawnienia do nadawania stopni naukowych
  • Nadane stopnie naukowe

Efektywność naukowa

• Publikacje
  • Cytowalność
  • H-index

Potencjał dydaktyczny

• Jakość przyjętych na studia
  • Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów
  • Wyróżniająca ocena PKA i akredytacje środowiskowe

Kryteria dodatkowe

• Patenty i prawa ochronne
  • Egzaminy zawodowe

Więcej informacji o rankingu kierunków znajduje się na stronie: http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-ekonomiczne

Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji naukowej FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2019 Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie 2 adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [25-26.11.2019]

Wydział Zarządzania UW wraz z partnerami zapraszają do udziału w 48. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 25-26 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Graduacja Absolwentów WZ UW [12 lipca 2019]

Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak ma przyjemność zaprosić naszych tegorocznych Absolwentów na uroczystą Graduację, która odbędzie się w piątek, 12 lipca 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Sportowej WZ UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.

Profesor Justin Yifu Lin na otwarciu Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną

W dniach 19-21 czerwca 2019 r.,  gościł w Polsce  Profesor Justin Yifu Lin, z udziałem którego otwarto na Wydziale Zarządzania UW, Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną.

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2019

Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią według rankingu Perspektyw 2019. Kierunek Zarządzanie uznany za najlepszy w Polsce, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia na 3 miejscu w kraju.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz doktorską z zakresu statystyki, organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.

Warsztaty z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu [16-17.10.2019]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu  - 1st PhD Workshop on Qualitative Research Methods in Management, które odbędą się 16-17 października 2019 r.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr letni roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.