I miejsce Wydziału Zarządzania w ogólnopolskim Rankingu Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”

26 października 2017 r. zostały ogłoszone wyniki Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita”, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronat merytoryczny Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uplasował się na I miejscu w Polsce, w rankingu wydziałów szkół wyższych, prowadzących kierunki ekonomiczne.

Kryteriami oceny były:

• Jakość nauczania – waga 35%
  • Kariery Absolwentów – waga 30%
  • Potencjał naukowy – waga 20%
  • Umiędzynarodowienie – waga 15%

Wydział Zarządzania UW osiągnął najwyższą notę w kategorii „Kariera absolwentów”, uzyskując 28,33 z 30 możliwych do zdobycia punktów. Pod uwagę zostały wzięte wskaźniki w następujących podkategoriach:

• czas poszukiwania pracy po studiach (średnio 2,3 miesiąca po zakończeniu studiów)
  • średnie zarobki absolwentów (3993,40 zł)

Wydział Zarządzania został również doceniony za umiędzynarodowienie działalności, otrzymując 13,61 na 15 możliwych do zdobycia.

Podkreślono szeroką i prowadzoną w skali ogólnoświatowej współpracę zagraniczną. Liczebność naszych studentów i pracowników, korzystających z wyjazdów zagranicznych oraz liczba studentów cudzoziemców odbywających studia na naszym Wydziale uplasowały nas na 2. pozycji tej kategorii rankingu, nieznacznie za Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Kolejne miejsca w rankingu wydziałów ekonomicznych zajęły:

• II miejsce - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego;
  • III miejsce - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zestawieniu najlepszych uczelni ekonomicznych czołowe lokaty zajęły:

1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  2. Akademia Leona Koźmińskiego
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Więcej informacji w dzienniku Rzeczpospolita (27.10.2017 r.) oraz na stronie internetowej: http://www.rp.pl/171029406-Ranking-Rzeczpospolitej-Najlepsze-wydzialy-i-uczelnie-ekonomiczne-w-Polsce.html

Międzynarodowa Konferencja "Science. Society. Business" [4-5.10.2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wraz z The Development Fund for Science and Cultures zapraszają do udziału w międzynarodowej Konferencji "Science. Society. Business", która odbędzie się 4-5.10.2018 roku na Wydziale Zarządzania UW.

Dzień Otwarty dla Wydziału Zarządzania w siedzibie firmy Procter & Gamble [21.05.2018]

Biuro Karier WZ UW razem z firmą Procter & Gamble serdecznie zapraszają do udziału w P&G Open Day, podczas którego będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy oraz dowiedzieć więcej na temat pracy i praktyk w P&G.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 22 maja 2018 r. o godz. 12.15 w Auli Rady Wydziału Zarządzania (sala B205) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mariusza Dąbrowskiego pt.: "Racjonalne wykorzystanie wybranych czynników wytwórczych w szpitalach".

Program Stypendialny Santander Universidades

Dziekan Wydziału Zarządzania UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK zapraszają Studentów Wydziału Zarządzania do składania, w ramach programu Santander Universidades, wniosków o dofinansowanie wyjazdów oraz projektów.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [26-27.09.2018]

Wydział Zarządzania UW wraz z University North zapraszają do udziału w 33. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 26-27 września 2018 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Międzynarodowa konferencja "Leadership in the Era of Globalization" [21.05.2018]

Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania WZ UW serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji "Leadership in the Era of Globalization", która odbędzie się 21 maja 2018 r. (poniedziałek), w godz. 13.00 - 19.30 w sali B205.

Grant Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu PRELUDIUM 14 otrzymała doktorantka Wydziału Zarządzania mgr Małgorzata Kuczara.

Konsultacje "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej" [23.05.2018]

Serdecznie zapraszamy do udziału w indywidualnych konsultacjach "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej", które odbędą się 23 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW, sala C421.

Rewizja finansowa w praktyce

Drodzy Studenci,

17 maja 2018 r. o godz. 8.30, w sali B 104 Wydziału Zarządzania UW odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z przedstawicielami firmy audytorskiej BDO, na którym możecie się dowiedzieć, na czym polega rewizja finansowa i badanie sprawozdań finansowych.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu nauk ekonomicznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP na najlepszą pracę magisterską, doktorską oraz habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2018 r.

Zaproszenie - Gra Hossa

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania uczestnictwa w tegorocznej edycji „Gry Hossa”. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów można dokonać do 30 kwietnia 2018, pod adresem mailowym: zgloszenie@wz.uw.edu.pl

WuZetalia 2018

Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na WuZetalia - regionalne jUWenalia, które odbędą się 10 maja 2018 r. w kampusie Wydziału Zarządzania.