I miejsce w Polsce, III w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

X. jubileuszowa edycja międzynarodowego rankingu Eduniversal odbyła się podczas konwencji w Dubaju, w dniach 8-12 listopada 2017 r.

Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe w 154 krajach.

W rankingu krajowym Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajął pierwsze miejsce, utrzymując pozycję lidera, przyznaną w ubiegłorocznej klasyfikacji. W regionie Europy Wschodniej, uzyskując 307 punktów, Wydział Zarządzania UW zajął III pozycję ex aequo z St. Petersburg University Graduate School of Management oraz Zagreb School of Economics and Management.

Pierwsze miejsce w regionie zajął czeski University of Economics w Pradze – 341 wskazań dziekanów,  drugie miejsce ex aequo: węgierski Corvinus Business School oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Ljubljanie – po 330 rekomendacji.

Ranking Eduniversal po raz pierwszy dokonał oceny szkół biznesowych w 2008 roku. Jego celem jest zapewnienie studentom oraz otoczeniu biznesowemu uczelni, zestawienia szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menedżerską na najwyższym poziomie.

Ranking dotyczy uczelni w wyznaczonych dziewięciu strefach geograficznych. Jednocześnie są one notowane w ramach jednej z 5. kategorii, otrzymując tzw. Palmes of Excellence, na podstawie takich kryteriów jak: poziom umiędzynarodowienia, jakość nauczania, reputacja uczelni, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz liczba uznanych akredytacji. Istotnym elementem oceny jest wskazanie Rektorów i Dziekanów szkół wyższych, którzy odpowiadają na pytanie: Którą uczelnię poleciłbyś twoim studentom, jeżeli podejmowaliby studia w wybranym kraju.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się w wąskiej grupie uczelni, którym przyznano 5 tzw. „Palmes of Excellence”. Jest to najwyższa kategoria rankingu, w której znajdują się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie, mające globalny zasięg działania.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.eduniversal-ranking.com

Profesor Alojzy Z. Nowak w gronie wybitnych ekonomistów

Prof. Alojzy Z. Nowak – Dziekan Wydziału Zarządzania UW, został członkiem Rady Naukowej Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej  na Uniwersytecie w Pekinie.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego na stanowisku specjalisty.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Psychologii i Socjologii Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Psychologii i Socjologii Zarządzania.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 16 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 w Auli Rady Wydziału Zarządzania (sala B205), odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anny Kawarskiej pt.: "Nowy Indeks Reguł Fiskalnych dla krajów europejskich jako element stabilizujący zarządzanie publiczne".

Konkurs na zatrudnienie asystenta w Zakładzie Bankowości i Rynków Pieniężnych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora UW ogłasza konkurs na zatrudnienie asystenta w Zakładzie Bankowości i Rynków Pieniężnych.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Realizacja Projektu FITOEXPORT w ramach programu GOSPOSTRATEG

Wydział Zarządzania UW został konsorcjantem w Projekcie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa pt.: „Zwiększenie konkurencyjności polskich towarów roślinnych na rynkach międzynarodowych poprzez podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa fitosanitarnego”.

Wykład gościnny Profesor Eleanor Fox z New York University [8.01.2019 r.]

Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych WZ UW serdecznie zaprasza na wykład prof. Eleanor Fox pt.: „Markets, Competition Law and Democracy”, który odbędzie się 8 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w Auli B Wydziału Zarządzania UW.

Konkurs Santander Bank Polska: Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych?

serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie: Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych?, którego organizatorem jest współpracujący z naszą Uczelnią, Santander Bank Polska.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się na internetowej platformie i zgłosić pomysł działania w następujących obszarach: technologicznym, społecznym, kulturowym lub finansowym.

Konkurs Interstudent 2019

Do 14 grudnia 2018 r. można zgłaszać kandydatów do IX edycji konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Organizacja pracy biur Wydziału Zarządzania

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą świąteczno-noworoczną, wszystkie biura i sekretariaty studiów Wydziału Zarządzania UW będą w dn. 24.12.2018 r. – 01.01.2019 r. nieczynne.