Wspomnienie o Śp. Profesorze Janie Śliwie

8 kwietnia 2018 roku zmarł Profesor Jan Śliwa.

Pracował na Wydziale Zarządzania od 1973 roku, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję Prodziekana ds. Badań Naukowych  oraz kierował Komisją Budżetową Rady Wydziału.

Na naszym Wydziale, przez wiele lat, kierował najpierw Zakładem Planowania i Polityki Gospodarczej, następnie Katedrą Zarządzania Organizacjami Gospodarczymi, przekształconą później w Katedrę Finansów i Rachunkowości. Był pomysłodawcą, twórcą i kierownikiem Podyplomowych Studiów z Zakresu Zarządzania i Ewaluacji Projektów Współfinansowanych ze Środków Unii Europejskiej.

Był również cenionym praktykiem gospodarczym, specjalizującym się w wycenie wartości przedsiębiorstw, metodach prywatyzacji, sporządzaniu oraz ocenie biznesplanów. Profesor Jan Śliwa, jako praktyk, odegrał znaczącą rolę w opracowaniu wniosku o dofinansowanie modernizacji  i rozbudowy siedziby Wydziału, ze środków UE. Efektem, między innymi Jego pracy, możemy cieszyć się wszyscy, korzystając z nowoczesnej siedziby Wydziału.

Profesor Jan Śliwa był autorem imponującego dorobku naukowego, w tym licznych publikacji naukowych i artykułów przede wszystkim z dziedziny finansów i obszaru przekształceń własnościowych.  Był cenionym recenzentem wielu rozpraw naukowych, w tym kilkudziesięciu dysertacji doktorskich.

Profesor Jan Śliwa był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przez wiele lat pełniąc w nim funkcje: vice prezesa, prezesa, członka Zarządu i Rady Naukowej.

W uznaniu zasług, wielokrotnie otrzymywał odznaczenia państwowe za działalność naukową, dydaktyczną i społeczną. Profesora Jana Śliwę odznaczono między innymi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski . Za wzorową pracę naukową i dydaktyczną,  z rąk Dziekanów Wydziału Zarządzania UW jak i Rektorów Uczelni, odbierał liczne podziękowania i nagrody.

Profesor był cenionym i lubianym wykładowcą, promotorem ponad tysiąca magistrów, nauczycielem wielu pokoleń studentów.

Cieszył się opinią człowieka życzliwego, cierpliwego, wyrozumiałego, po prostu dobrego.

Cześć Jego Pamięci!

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 13 kwietnia 2018 r., o godz. 13.30, w Parafii pod wezwaniem Świętego Bonifacego, w starym kościele, przy ul. Czerniakowskiej 2/4, w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Parafialny w Magdalence.

Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji naukowej FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2019 Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie 2 adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [25-26.11.2019]

Wydział Zarządzania UW wraz z partnerami zapraszają do udziału w 48. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 25-26 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Graduacja Absolwentów WZ UW [12 lipca 2019]

Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak ma przyjemność zaprosić naszych tegorocznych Absolwentów na uroczystą Graduację, która odbędzie się w piątek, 12 lipca 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Sportowej WZ UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.

Profesor Justin Yifu Lin na otwarciu Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną

W dniach 19-21 czerwca 2019 r.,  gościł w Polsce  Profesor Justin Yifu Lin, z udziałem którego otwarto na Wydziale Zarządzania UW, Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną.

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2019

Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią według rankingu Perspektyw 2019. Kierunek Zarządzanie uznany za najlepszy w Polsce, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia na 3 miejscu w kraju.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz doktorską z zakresu statystyki, organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.

Warsztaty z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu [16-17.10.2019]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu  - 1st PhD Workshop on Qualitative Research Methods in Management, które odbędą się 16-17 października 2019 r.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr letni roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.