Wspomnienie o Śp. Profesorze Janie Śliwie

8 kwietnia 2018 roku zmarł Profesor Jan Śliwa.

Pracował na Wydziale Zarządzania od 1973 roku, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję Prodziekana ds. Badań Naukowych  oraz kierował Komisją Budżetową Rady Wydziału.

Na naszym Wydziale, przez wiele lat, kierował najpierw Zakładem Planowania i Polityki Gospodarczej, następnie Katedrą Zarządzania Organizacjami Gospodarczymi, przekształconą później w Katedrę Finansów i Rachunkowości. Był pomysłodawcą, twórcą i kierownikiem Podyplomowych Studiów z Zakresu Zarządzania i Ewaluacji Projektów Współfinansowanych ze Środków Unii Europejskiej.

Był również cenionym praktykiem gospodarczym, specjalizującym się w wycenie wartości przedsiębiorstw, metodach prywatyzacji, sporządzaniu oraz ocenie biznesplanów. Profesor Jan Śliwa, jako praktyk, odegrał znaczącą rolę w opracowaniu wniosku o dofinansowanie modernizacji  i rozbudowy siedziby Wydziału, ze środków UE. Efektem, między innymi Jego pracy, możemy cieszyć się wszyscy, korzystając z nowoczesnej siedziby Wydziału.

Profesor Jan Śliwa był autorem imponującego dorobku naukowego, w tym licznych publikacji naukowych i artykułów przede wszystkim z dziedziny finansów i obszaru przekształceń własnościowych.  Był cenionym recenzentem wielu rozpraw naukowych, w tym kilkudziesięciu dysertacji doktorskich.

Profesor Jan Śliwa był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przez wiele lat pełniąc w nim funkcje: vice prezesa, prezesa, członka Zarządu i Rady Naukowej.

W uznaniu zasług, wielokrotnie otrzymywał odznaczenia państwowe za działalność naukową, dydaktyczną i społeczną. Profesora Jana Śliwę odznaczono między innymi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski . Za wzorową pracę naukową i dydaktyczną,  z rąk Dziekanów Wydziału Zarządzania UW jak i Rektorów Uczelni, odbierał liczne podziękowania i nagrody.

Profesor był cenionym i lubianym wykładowcą, promotorem ponad tysiąca magistrów, nauczycielem wielu pokoleń studentów.

Cieszył się opinią człowieka życzliwego, cierpliwego, wyrozumiałego, po prostu dobrego.

Cześć Jego Pamięci!

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek, 13 kwietnia 2018 r., o godz. 13.30, w Parafii pod wezwaniem Świętego Bonifacego, w starym kościele, przy ul. Czerniakowskiej 2/4, w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Parafialny w Magdalence.

Międzynarodowa Konferencja "Science. Society. Business" [4-5.10.2018]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wraz z The Development Fund for Science and Cultures zapraszają do udziału w międzynarodowej Konferencji "Science. Society. Business", która odbędzie się 4-5.10.2018 roku na Wydziale Zarządzania UW.

Dzień Otwarty dla Wydziału Zarządzania w siedzibie firmy Procter & Gamble [21.05.2018]

Biuro Karier WZ UW razem z firmą Procter & Gamble serdecznie zapraszają do udziału w P&G Open Day, podczas którego będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy oraz dowiedzieć więcej na temat pracy i praktyk w P&G.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 22 maja 2018 r. o godz. 12.15 w Auli Rady Wydziału Zarządzania (sala B205) odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Mariusza Dąbrowskiego pt.: "Racjonalne wykorzystanie wybranych czynników wytwórczych w szpitalach".

Program Stypendialny Santander Universidades

Dziekan Wydziału Zarządzania UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK zapraszają Studentów Wydziału Zarządzania do składania, w ramach programu Santander Universidades, wniosków o dofinansowanie wyjazdów oraz projektów.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [26-27.09.2018]

Wydział Zarządzania UW wraz z University North zapraszają do udziału w 33. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 26-27 września 2018 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Międzynarodowa konferencja "Leadership in the Era of Globalization" [21.05.2018]

Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania WZ UW serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji "Leadership in the Era of Globalization", która odbędzie się 21 maja 2018 r. (poniedziałek), w godz. 13.00 - 19.30 w sali B205.

Grant Narodowego Centrum Nauki dla Wydziału Zarządzania UW

Grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu PRELUDIUM 14 otrzymała doktorantka Wydziału Zarządzania mgr Małgorzata Kuczara.

Konsultacje "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej" [23.05.2018]

Serdecznie zapraszamy do udziału w indywidualnych konsultacjach "Prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej", które odbędą się 23 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW, sala C421.

Rewizja finansowa w praktyce

Drodzy Studenci,

17 maja 2018 r. o godz. 8.30, w sali B 104 Wydziału Zarządzania UW odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z przedstawicielami firmy audytorskiej BDO, na którym możecie się dowiedzieć, na czym polega rewizja finansowa i badanie sprawozdań finansowych.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu nauk ekonomicznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP na najlepszą pracę magisterską, doktorską oraz habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2018 r.

Zaproszenie - Gra Hossa

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zgłaszania uczestnictwa w tegorocznej edycji „Gry Hossa”. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów można dokonać do 30 kwietnia 2018, pod adresem mailowym: zgloszenie@wz.uw.edu.pl

WuZetalia 2018

Samorząd Studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza na WuZetalia - regionalne jUWenalia, które odbędą się 10 maja 2018 r. w kampusie Wydziału Zarządzania.