Warsztaty EIT Food na Wydziale Zarządzania

Wydział Zarządzania współorganizował w dniach 15-16 czerwca 2018 roku warsztaty dla startupów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej, pracujących nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w obszarze żywności, medycyny i surowców naturalnych.

Działanie było wspierane przez Komisję Europejską - Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) w ramach projektu "x-KIC RIS project", finansowanego na zasadach programu Horyzont 2020. Mentorami w trakcie warsztatów byli reprezentanci EIT Food, EIT Health, EIT Raw Materials, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uczestnicy warsztatów przygotowywali prezentacje dla inwestorów i biznesplany, które będą poddane ocenom w międzynarodowym konkursie finansowanym przez EIT i wspierane przez dedykowanych mentorów, pomagających w doskonaleniu modelu biznesowego i koncepcji sprzedaży nowych produktów i usług.

Uniwersytet Warszawski jest partnerem EIT Food i Climate KIC, wspólnot wiedzy i innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Wydział Zarządzania uczestniczy obecnie w realizacji 9 projektów EIT Food, dotyczących wspierania innowacyjności, rozwoju firm startup, doskonalenia polityki innowacyjnej w krajach regionu i badań konsumenckich pozwalających na pogłębienie zaufania konsumentów do żywności.

Wydział Zarządzania UW zajął I miejsce w Polsce, II w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

Tegoroczna konwencja międzynarodowego rankingu Eduniversal, odbyła się w dniach: 26-29 października 2019 r., w Bangkoku. Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe ze 154. krajów.

Konferencja naukowa „Informatyka w Zarządzaniu – IwZ’2019”

uprzejmie informujemy, że w dniach 28-29 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW, odbędzie się konferencja naukowa „Informatyka w Zarządzaniu – IwZ’2019”, której współorganizatorem jest Katedra Systemów Informacyjnych Zarządzania.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 10.12.2019 r. o godz. 12.00 w sali B 205 na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Luterek pt.: "Determinanty modelu pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce." Praca została napisana pod kierunkiem naukowym dr hab., prof. UW Teresy Czerwińskiej oraz promotora pomocniczego dr. Piotra Jaworskiego.

20 listopada 2019 o godz. 09:00, w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie, odbędzie się XXII Konferencja naukowa: Obszar polski europejskich rynków ubezpieczeniowych A.D. 2019.

Program konferencji znajduje się pod poniższym linkiem - tutaj

Rekrutacja studentów do Programu MOST

Uprzejmie informujemy, że studenci zainteresowani podjęciem studiów w innej uczelni, w ramach programu MOST, mogą skorzystać z oferty dydaktycznej wielu polskich uczelni. Program MOST to najefektywniej działający polski program mobilności studenckiej, prowadzony od ponad piętnastu lat, w którym uczestniczy dwadzieścia Uczelni Fundacyjnych - stron Porozumienia na Rzecz Jakości Kształcenia oraz liczne Uczelnie Stowarzyszone.

Konkursy EY

Drodzy Studenci,

serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach oferowanych i organizowanych przez EY:

XV edycji EYe on Tax oraz XVI edycji EY Financial Challenger.

Konkurs Ministerstwa Finansów „Podatkowi liderzy”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Podatkowi liderzy”, organizowanym przez Departament Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów.

Materiały dotyczące zmian na Uniwersytecie Warszawskim

Serdecznie zachęcamy całą społeczność akademicką do lektury materiałów dotyczących zmian zachodzących w Uniwersytecie Warszawskim, które wynikają z przyjęcia przez Senat, w czerwcu tego roku, nowego Statutu uczelni.

Materiały i komentarze do nich, zamieszczane są na bieżąco, pod linkiem – tutaj.

Prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz w Uniwersyteckiej Radzie ds. Kształcenia

Senat UW wskazał 5. członków do Uniwersyteckiej Rady ds. Kształcenia, która zajmować się będzie koordynowaniem działań strategicznych uczelni w zakresie dydaktyki, rekrutacji i organizacji studiów.

Członkiem Rady został prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz – Prodziekan ds. Studentów i Jakości Kształcenia Wydziału Zarządzania UW.

Serdecznie gratulujemy!

„Równoważni”- kampania na rzecz równego traktowania

„Równoważni” to kampania, której celem jest podkreślenie, że na Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację, a każda osoba, która jej doświadczyła znajdzie wsparcie na uczelni.

Visiting Scholar Program 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu anglojęzycznych seminariów naukowych, prowadzonych na Wydziale Zarządzania UW przez wykładowców, wywodzących się z zagranicznych uczelni. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach przyznanej dotacji na restrukturyzację jednostki naukowej.

Rady naukowe dyscyplin

Trwają wybory członków 22. rad naukowych dyscyplin na Uniwersytecie Warszawskim. Zgodnie z uchwałą Uczelnianej Komisji Wyborczej mają się one zakończyć do 31 października. Rady są nowymi organami uniwersyteckimi, zachęcamy więc do zapoznania się z informacjami na temat ich działaności.