Realizacja Projektu FITOEXPORT w ramach programu GOSPOSTRATEG

6 listopada 2018 roku została podpisana umowa z Narodowym Centrum Badań i rozwoju (NCBR) na realizację projektu FITOEXPORT w ramach programu GOSPOSTRATEG pt.: „Zwiększenie konkurencyjności polskich towarów roślinnych na rynkach międzynarodowych poprzez podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa fitosanitarnego”. Numeru umowy: Gospostrateg1/385957/5/NCBR/2018, nr finansowy 501/83/SPBN-404498. Wydział Zarządzania UW pełni rolę konsorcjanta w projekcie, którego liderem jest Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORIN).

Pełny skład Konsorcjum:

• Główny Inspektorat Ochron Roślin i Nasiennictwa z siedzibą w Warszawie
  • Uniwersytet Warszawski
  • Instytut Lotnictwa
  • Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy
  • Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy

Celem nadrzędnym Projektu jest umożliwienie wejścia polskim produktom roślinnym na nowe rynki zbytu i podnoszenie ich konkurencyjności poprzez skuteczne reagowanie na wymagania importowe nowych odbiorców i usprawnienie kontroli realizowanych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), z zastosowaniem nowoczesnych metod inspekcji, lustracji upraw i badań laboratoryjnych.

Głównym zadaniem zespołu badawczego z Wydziału Zarządzania UW będzie wypracowanie rozwiązań organizacyjnych wspierających działania proinnowacyjne PIORIN, które mogłyby się przyczynić do skrócenia czasu obsługi podmiotów i ograniczenia wnoszonych przez nich opłat, wspierając tym samym eksport produktów roślinnych.

Odbiorcami wyników Projektu będą:

• bezpośrednio – PIORiN (GIORiN oraz szesnaście wojewódzkich inspektoratów),
  • pośrednio – podmioty gospodarcze: producenci rolni, dystrybutorzy i eksporterzy.

Okres realizacji projektu: 01.01.2019 r. - 31.12.2021 r.

Wartość kosztów kwalifikowanych to 11 022 546,00 PLN, z czego wartość dofinansowania wynosi 9 569 266,00 PLN. Kwota dofinansowania przeznaczona dla Wydziału Zarządzania UW wynosi 1 002 339,00 PLN.

Kierownikiem projektu jest dr Tomasz Rosiak. Wraz z prof. zw. dr hab. Beatą Glinką, prof. UW, dr hab. Przemysławem Henslem oraz zespołem badawczym prowadzić będą prace nad nowym modelem funkcjonowania PIORIN.

Kontakt:

Kierownik Projektu: dr Janina Butrymowicz

Główny Inspektorat Ochron Roślin i Nasiennictwa
mail: J.Butrymowicz@piorin.gov.pl
tel. kom. +48 660 696 566

Kierownik Zadania realizowanego przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

dr Tomasz Rosiak

mail: TRosiak@wz.uw.edu.pl

Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji naukowej FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2019 Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs na zatrudnienie adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie 2 adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [25-26.11.2019]

Wydział Zarządzania UW wraz z partnerami zapraszają do udziału w 48. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 25-26 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Graduacja Absolwentów WZ UW [12 lipca 2019]

Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak ma przyjemność zaprosić naszych tegorocznych Absolwentów na uroczystą Graduację, która odbędzie się w piątek, 12 lipca 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Sportowej WZ UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.

Profesor Justin Yifu Lin na otwarciu Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną

W dniach 19-21 czerwca 2019 r.,  gościł w Polsce  Profesor Justin Yifu Lin, z udziałem którego otwarto na Wydziale Zarządzania UW, Centrum Badań nad Nową Ekonomią Strukturalną.

Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2019

Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią według rankingu Perspektyw 2019. Kierunek Zarządzanie uznany za najlepszy w Polsce, Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia na 3 miejscu w kraju.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską oraz doktorską z zakresu statystyki, organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.

Warsztaty z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu [16-17.10.2019]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu  - 1st PhD Workshop on Qualitative Research Methods in Management, które odbędą się 16-17 października 2019 r.

Ankiety dydaktyczne w systemie USOS za semestr letni roku akademickiego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, dotyczącej zajęć odbywających się w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.