Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji organizowanej w ramach cyklu: Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych - FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a jej głównym celem jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki w ramach wskazanego obszaru tematycznego.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. następujący goście :

• Profesor Anastasia Nesvetailova, Dyrektor City Political Economy Research Centre (CITYPERC), Dyrektor Department of International Politics,  University of London, autorka licznych artykułów naukowych i publicystycznych na temat kryzysów finansowych i roli sektora finansowego w gospodarce. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się w obszarach ekonomii politycznej innowacji finansowych, ryzyku systemowym, bankowości cienia (shadow banking) oraz zarządzania majątkiem (wealth management)
  • Profesor Noemi Levy Orlik, wykładowca Wydziału Ekonomii University of Mexico, autorka wielu publikacji na temat finansów i rozwoju gospodarczego krajów Ameryki Łacińskiej
  • Profesor Malcolm Sawyer,  wykładowca Uniwersytetu w Leeds, brytyjski ekonomista, autor publikacji w zakresie finansjalizacji i roli sektora finansowego, w tym ewolucji systemów finansowych i wpływu sektora finansowego na gospodarkę realną i społeczeństwo
  • Profesor Jan Toporowski,  wykładowca w School of Oriental and African Studies, University of London, ekonomista, specjalizujący się w problematyce kryzysów finansowych oraz myśli Michała Kaleckiego
  • Profesor Gabriel Moreira Campos, wykładowca Universidade Federal do Espírito Santo (Brazylia) - autor wielu publikacji z zakresu rachunkowości dla trzeciego sektora i rachunku ekonomicznego uwzględniającego koszty ekologiczne

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji oraz publikacji znajdują się na stronie Konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

Dr Joanna Mazur zdobyła stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej!

Z przyjemnością informujemy, że dr Joanna Mazur zdobyła prestiżowe stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendia – po raz trzydziesty – w 2022 roku otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców.

3 200 miejsc na bezpłatne kursy w ramach Stypendiów Santander - #NeverStopLearning

WZ UW zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach naszego partnera - Santander Universidades. Do wyboru są kursy z: języka angielskiego, podstaw zarządzania projektami, podstaw inwestowania na giełdzie, zrównoważonego rozwoju, czy umiejętności menadżerskich.

Konkurs na zatrudnienie pracownika doktoranta – stypendysty

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zatrudni doktoranta – stypendystę w grancie pt.: „Determinanty wpływu polityki makroostrożnościowej na wyniki działalności banków w Europejskim Obszarze Gospodarczym”.

Pierwsza uniwersytecka szkoła biznesu w Polsce zdobywa "trzy korony"!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że uzyskaliśmy akredytację AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), a tym samym zdobyliśmy tzw. „trzy korony”.

Konkurs na zatrudnienie pracownika w Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika w  Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW. Termin składania aplikacji upływa 7 czerwca 2022 r.

Nowa książka dr hab., prof. ucz. Igora Postuły

Miło nam poinformować, że dr hab., prof. ucz. Igor Postuła wydał właśnie książkę pt. „Law and International Strategic Management. Managing the Complexity of Multilevel Regulation”.

Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Seria warsztatów, portal pełen materiałów z zakresu edukacji finansowej, cykl podcastów, gra symulacyjna i wiele więcej. Podsumowujemy II edycję projektu „Mistrz Portfela”.

Poznaj WZ UW - obejrzyj nagranie z dnia otwartego online!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wirtualnego dnia otwartego, podczas którego możesz poznać WZ UW, kierowników studiów, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz jak planować karierę!

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

Zapraszamy na webinar o przedsiębiorczości akademickiej

Zapraszamy zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości akademickiej pracowników, doktorantów i studentów UW na majowy webinar organizowany przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW wraz ze spółką celową UW (UWRC sp. z o.o.).

Dzień Otwarty UW - przyjdź i dowiedz się więcej o WZ UW!

Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym UW, który odbędzie się stacjonarnie 23 kwietnia 2022 r. na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Czekamy na zainteresowanych studiami na WZ UW w hali wystawowej przy stoisku nr 27, od strony ul. Oboźnej.

6 najpopularniejszych publikacji Sekcji Wydawniczej WZ UW

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zachęcamy, by zapoznać się z nowościami naszej prężnie działającej Sekcji Wydawniczej WZ UW, która przygotowała specjalnie na tę okazję zestawienie TOP 6 najpopularniejszych publikacji.

EFMD Global
EQUIS1