Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji organizowanej w ramach cyklu: Finansowe Uwarunkowania Rozwoju Organizacji Gospodarczych - FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a jej głównym celem jest wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki w ramach wskazanego obszaru tematycznego.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. następujący goście :

• Profesor Anastasia Nesvetailova, Dyrektor City Political Economy Research Centre (CITYPERC), Dyrektor Department of International Politics,  University of London, autorka licznych artykułów naukowych i publicystycznych na temat kryzysów finansowych i roli sektora finansowego w gospodarce. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się w obszarach ekonomii politycznej innowacji finansowych, ryzyku systemowym, bankowości cienia (shadow banking) oraz zarządzania majątkiem (wealth management)
  • Profesor Noemi Levy Orlik, wykładowca Wydziału Ekonomii University of Mexico, autorka wielu publikacji na temat finansów i rozwoju gospodarczego krajów Ameryki Łacińskiej
  • Profesor Malcolm Sawyer,  wykładowca Uniwersytetu w Leeds, brytyjski ekonomista, autor publikacji w zakresie finansjalizacji i roli sektora finansowego, w tym ewolucji systemów finansowych i wpływu sektora finansowego na gospodarkę realną i społeczeństwo
  • Profesor Jan Toporowski,  wykładowca w School of Oriental and African Studies, University of London, ekonomista, specjalizujący się w problematyce kryzysów finansowych oraz myśli Michała Kaleckiego
  • Profesor Gabriel Moreira Campos, wykładowca Universidade Federal do Espírito Santo (Brazylia) - autor wielu publikacji z zakresu rachunkowości dla trzeciego sektora i rachunku ekonomicznego uwzględniającego koszty ekologiczne

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji oraz publikacji znajdują się na stronie Konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

Studia Wydziału Zarządzania w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking 2019

Po raz kolejny studia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajęły czołowe lokaty w rankingu Eduniversal Best Masters 2019, oceniającym studia magisterskie i MBA.

Stypendium Santander IE-Digital DNA

Santander Universidades zaprasza do aplikowania do projektu stypendialnego Santander IE-Digital DNA Digital Skills , w ramach którego zostaną przeprowadzone 2 kursy: "Nowe Technologie w Innowacji" oraz "Data Science i Wizualizacja w Biznesie".

Zaproszenie na Payments Drift Forum 2019 [13.09.2019]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w 4. edycji międzynarodowej konferencji Payments Drift Forum 2019, organizowanej pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Innowacji Organizacyjnych i Przedsiębiorczości

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Innowacji Organizacyjnych i Przedsiębiorczości.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Warsztaty z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu [16-17.10.2019]

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach z jakościowych metod badawczych w zarządzaniu  - 1st PhD Workshop on Qualitative Research Methods in Management, które odbędą się 16-17 października 2019 r.

Konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika administracyjnego w Sekcji Badań Naukowych.

Konkurs "Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego"

Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku 2019 Uniwersytetu Warszawskiego.

Międzynarodowa Konferencja "Managerial Issues in Modern Business" [25-26.11.2019]

Wydział Zarządzania UW wraz z partnerami zapraszają do udziału w 48. Międzynarodowej Konferencji Economic and Social Developement Conference "Managerial Issues in Modern Business", która odbędzie się 25-26 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW.

Listy gratulacyjne z okazji uroczystej Graduacji Absolwentów

12 lipca 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu warszawskiego, odbyła się uroczysta Graduacja Absolwentów studiów magisterskich, licencjackich i podyplomowych.

Listy gratulacyjne odebrało blisko czterystu Absolwentów, którzy prace dyplomowe obronili w roku akademickim 2018/2019.

Konkurs na zatrudnienie adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie 2 adiunktów w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania.

Konkurs na zatrudnienie profesora uczelni w w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie profesora uczelni na podstawie umowy o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń i Rynków Kapitałowych.