Wspomnienie o doc. dr. Januszu Fiszerze

2 września 2019 r. zmarł nasz wieloletni pracownik, wybitny prawnik,  doc. dr Janusz Fiszer.

Doc. dr. Janusz Fiszer ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w 1980 r. rozpoczął pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1980-1982 zajmował stanowisko asystenta,  następnie w  l. 1982-1987 starszego asystenta, od 1987 do 2007 r. adiunkta, a od 2007 r. – docenta w Zakładzie Finansowo-Prawnych Problemów Zarządzania, w Katedrze Prawnych Problemów Administracji i Zarządzania.

Był autorem ponad 1000. fachowych publikacji w branżowych czasopismach polskich i zagranicznych, stałym komentatorem w sprawach dotyczących podatków oraz członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji zrzeszających specjalistów prawa podatkowego, w tym, między innymi, współzałożycielem i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego w Polsce, oddziału International Fiscal Associacion, członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego.

Jako wybitny specjalista, zasiadał w licznych zespołach sejmowych oraz ministerialnych, tworzących prawo podatkowe oraz międzynarodowe umowy dotyczące podwójnego opodatkowania. Był również współautorem, między innymi:  projektu ustawy o narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji oraz rządowego projektu ustawy o giełdach towarowych.

Doc. dr Janusz Fiszer był wybitnym i cenionym ekspertem w dziedzinie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Wielokrotnie zwyciężał w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej". W 2016 r. otrzymał tytuł  Doradcy Podatkowego Dziesięciolecia w dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego. W 2019 r., w 13. edycji rankingu, został uznany za najlepszego eksperta w tej dziedzinie.

Cześć Jego Pamięci!

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 9 września 2019 r. o godz. 13.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy ul. Hozjusza 2, w Warszawie, po czym o godz. 14.30 nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach (VI brama).

Zapraszamy na roczne studia podyplomowe; oferujemy 19. interesujących specjalności

Absolwentów  wszystkich kierunków studiów licencjackich i magisterskich zachęcamy do podjęcia studiów podyplomowych. Wydział Zarządzania UW oferuje roczne studia na 19. interesujących specjalnościach, prowadzonych w trybie zaocznym. W czasie zajęć przekazywana jest wiedza akademicka oraz praktyczne umiejętności, których pozyskanie umacnia pozycję absolwentów na rynku pracy.

Oferujemy studia podyplomowe na następujących kierunkach:

Studia Wydziału Zarządzania w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking 2019

Po raz kolejny studia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zajęły czołowe lokaty w rankingu Eduniversal Best Masters 2019, oceniającym studia magisterskie i MBA.

Rekrutacja na studia rozpoczynające się w październiku 2019 r.

uprzejmie informujemy, że trwa rekrutacja w II turze na studia: stacjonarne II stopnia, niestacjonarne I i II stopnia oraz na wszystkie kierunki studiów podyplomowych.

Zaproszenie na Payments Drift Forum 2019 [13.09.2019]

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza do udziału w 4. edycji międzynarodowej konferencji Payments Drift Forum 2019, organizowanej pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 20.09.2019 r. o godz. 14.30 w Auli Rady Wydziału Zarządzania UW (sala B205) przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Pawła Kłobukowskiego pt.: "Zasobowe uwarunkowania przedsiębiorczości w gminach".

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 17.09.2019 r. o godz. 12.00 w sali B 205 na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Wojciecha Karczewskiego pt.: "Predyspozycje do wykonywania pracy wysoko zrutynizowanej – rekomendacje dla zarządzania zasobami ludzkimi."

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 19.09.2019 r. o godz. 14.00 w sali B 205 na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Tomasza Malesy pt.: "Konsumpcja i zachowania rynkowe młodych nabywców na rynku materiałów budowlanych w Polsce."

Posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości

10 września 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości. Komitet działa przy Ministrze Finansów

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Innowacji Organizacyjnych i Przedsiębiorczości

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Innowacji Organizacyjnych i Przedsiębiorczości.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Konferencja „Rosnący udział systemu finansowego w generowaniu PKB - szansą czy zagrożeniem dla rozwoju społeczno-gospodarczego” [22.11.2019]

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji międzynarodowej konferencji naukowej FUROG, która odbędzie się 22 listopada 2019 r.

Stypendium Santander IE-Digital DNA

Santander Universidades zaprasza do aplikowania do projektu stypendialnego Santander IE-Digital DNA Digital Skills , w ramach którego zostaną przeprowadzone 2 kursy: "Nowe Technologie w Innowacji" oraz "Data Science i Wizualizacja w Biznesie".