Posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości

10 września 2019 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się posiedzenie Komitetu Standardów Rachunkowości. Komitet działa przy Ministrze Finansów i zajmuje się między innymi,  wydawaniem przepisów z zakresu rachunkowości – standardów i stanowisk, współpracuje z międzynarodowymi organizacjami do spraw standaryzacji rachunkowości oraz podejmuje działania mające na celu harmonizację i standaryzację zasad rachunkowości. Szczegółowe informacje na temat prac Komitetu Standardów Rachunkowości znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów - pod poniższym linkiem.

Wydział Zarządzania UW zajął I miejsce w Polsce, II w Europie Wschodniej, w rankingu Eduniversal

Tegoroczna konwencja międzynarodowego rankingu Eduniversal, odbyła się w dniach: 26-29 października 2019 r., w Bangkoku. Dziekani tysiąca uczelni biznesowych z całego świata, biorący udział w głosowaniu, ocenili szkoły wyższe ze 154. krajów.

Seminarium naukowe: "Innovation. Myths or Reality."

serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium naukowym pod tytułem: Innovation. Myths or Reality, które odbędzie się na Wydziale Zarządzania UW, 19 listopada 2019 r. w godz. 17-18.30, w sali B104. Wykład wygłosi Pan Profesor Michele Boldrin z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, którego badania naukowe koncentrują się wokół problemów wzrostu gospodarczego oraz makroekonomii.

Konferencja naukowa „Informatyka w Zarządzaniu – IwZ’2019”

uprzejmie informujemy, że w dniach 28-29 listopada 2019 r. na Wydziale Zarządzania UW, odbędzie się konferencja naukowa „Informatyka w Zarządzaniu – IwZ’2019”, której współorganizatorem jest Katedra Systemów Informacyjnych Zarządzania.

Dziekan i Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego podają do wiadomości, że 10.12.2019 r. o godz. 12.00 w sali B 205 na Wydziale Zarządzania UW, przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Aleksandry Luterek pt.: "Determinanty modelu pośrednictwa ubezpieczeniowego w Polsce." Praca została napisana pod kierunkiem naukowym dr hab., prof. UW Teresy Czerwińskiej oraz promotora pomocniczego dr. Piotra Jaworskiego.

PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i młodej kadry akademickiej UW

Uprzejmie informujemy, że trwa rekrutacja do II edycji programu „PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i młodej kadry akademickiej”, który ma na celu podniesienie kompetencji młodej kadry naukowej UW w dziedzinie prowadzenia międzynarowych badań dotyczących Azji Wschodniej.

20 listopada 2019 o godz. 09:00, w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 1/3, w Warszawie, odbędzie się XXII Konferencja naukowa: Obszar polski europejskich rynków ubezpieczeniowych A.D. 2019.

Program konferencji znajduje się pod poniższym linkiem - tutaj

Rekrutacja studentów do Programu MOST

Uprzejmie informujemy, że studenci zainteresowani podjęciem studiów w innej uczelni, w ramach programu MOST, mogą skorzystać z oferty dydaktycznej wielu polskich uczelni. Program MOST to najefektywniej działający polski program mobilności studenckiej, prowadzony od ponad piętnastu lat, w którym uczestniczy dwadzieścia Uczelni Fundacyjnych - stron Porozumienia na Rzecz Jakości Kształcenia oraz liczne Uczelnie Stowarzyszone.

Konkursy EY

Drodzy Studenci,

serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach oferowanych i organizowanych przez EY:

XV edycji EYe on Tax oraz XVI edycji EY Financial Challenger.

Konkurs Ministerstwa Finansów „Podatkowi liderzy”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Podatkowi liderzy”, organizowanym przez Departament Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów.

Materiały dotyczące zmian na Uniwersytecie Warszawskim

Serdecznie zachęcamy całą społeczność akademicką do lektury materiałów dotyczących zmian zachodzących w Uniwersytecie Warszawskim, które wynikają z przyjęcia przez Senat, w czerwcu tego roku, nowego Statutu uczelni.

Materiały i komentarze do nich, zamieszczane są na bieżąco, pod linkiem – tutaj.

Prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz w Uniwersyteckiej Radzie ds. Kształcenia

Senat UW wskazał 5. członków do Uniwersyteckiej Rady ds. Kształcenia, która zajmować się będzie koordynowaniem działań strategicznych uczelni w zakresie dydaktyki, rekrutacji i organizacji studiów.

Członkiem Rady został prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz – Prodziekan ds. Studentów i Jakości Kształcenia Wydziału Zarządzania UW.

Serdecznie gratulujemy!

„Równoważni”- kampania na rzecz równego traktowania

„Równoważni” to kampania, której celem jest podkreślenie, że na Uniwersytecie Warszawskim nie ma miejsca na dyskryminację, a każda osoba, która jej doświadczyła znajdzie wsparcie na uczelni.