Projekt EIT Food - Games of Food

Wydział Zarządzania kształci liderów biznesu i przedsiębiorców oraz prowadzi szeroką działalność badawczą i naukową. Pracownicy naukowi Wydziału zaangażowani są w liczne międzynarodowe projekty – w tym w projekt EIT Food „Games of Food”. Jego celem jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia, poprzez projektowanie i stosowanie gier typu escape room.

Partnerami „Games of Food” są: EUFIC - Europejska Rada Informacji o Żywności, Centrum Badań Technicznych VTT w Finlandii, Instytut Technologii Technion w Hajfie, Uniwersytet Helsiński, Uniwersytet Reading i Uniwersytet Warszawski. W wyniku współpracy wypracowano koncepcję i metodologię, umożliwiającą przeprowadzenie rozgrywek w escape roomie na potrzeby różnych organizacji: instytucji związanych z żywieniem, firm technologicznych, szkół czy muzeów. Do tej pory w ramach projektu opracowano dwa escape roomy – „Nutrition Mission” i „Zombie Attack”.

Escape room (czyli pokój zagadek) jest grą przygodową, która odbywa się w rzeczywistości. Gracze, których zespół liczy od dwóch do dziesięciu osób, zamykani są w pomieszczeniu, by przez godzinę rozwiązać serię zagadek, łamigłówek i wyzwań, odnaleźć klucz i wydostać się. Zadanie to wymaga sprawnego umysłu, logicznego myślenia, dokładności i współpracy.

Rozgrywka w escape roomie „Zombie Attack” jest skoncentrowana wokół zagadnień związanych ze źródłami makro elementów, a w szczególności białek. Podczas zabawy uczestnicy zapoznają się z piramidą żywienia, składnikami odżywczymi, ich wartością energetyczną oraz sposobem obliczania jej, aminokwasami, białkami pełno-  i niepełnowartościowymi oraz środowiskowymi aspektami produkcji żywności.
Pokój zagadek ma zachęcić do uczestnictwa swoją tematyką, ponieważ twórcy projektu wykreowali na potrzeby rozgrywek świat, w którym panuje apokalipsa zombie. Gracze muszą ukryć się przed zombie w małym, opuszczonym domku. Ich jedyną szansą na przetrwanie jest zdrowa dieta. Muszą opanować jej tajniki, zanim będzie za późno.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z projektem „Games of Food” i escape roomem „Zombie Attack” na stronie projektu pod poniższym linkiem - tutaj.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1