Wspomnienie o Śp. Profesorze Kazimierzu Ryciu

W dniu 17 maja 2020 roku odszedł Profesor Kazimierz Ryć, ostatni współtwórca Wydziału Zarządzania UW, wieloletni Prodziekan i Dziekan Wydziału. Twórca i wieloletni znakomity i mądry Kierownik Katedry Gospodarki Narodowej.

Wydział był dla Profesora Rycia, poza rodziną, drugą wielką miłością. Poświęcił mu całe swoje życie, najpierw go współtworząc, potem rozwijając, a następnie przebudowując. Za dzieło przebudowy otrzymał od współpracowników z wydziału przydomek „Kazimierz Budowniczy”.

Profesor Kazimierz Ryć był znakomitym ekonomistą, uznawanym w kraju i zagranicą. Jego eseje i prace ekonomiczne cytowane były przez wielu prominentnych ekonomistów zarówno w przeszłości jak i obecnie. Jako jeden z pierwszych w kraju - jeszcze w czasach PRL - zajął się motoryzacją i mieszkalnictwem, sektorami napędzającymi wtedy koniunkturę gospodarczą. W ostatnich latach zajmował się nową ekonomią strukturalną i źródłami finansowania ochrony zdrowia. Zdobył na obu polach uznanie międzynarodowe.

Profesor Ryć był znakomitym polemistą. Zawsze szanującym odmienne poglądy i stanowiska. Jego mocną stroną w dyskusji była logika, otwartość i szeroka wiedza nie tylko z zakresu ekonomii, ale także z dziedzin pokrewnych. Wykładał w Polsce oraz we Francji i w Rosji. Wszędzie był oczekiwany i ceniony.

Kochał ludzi i szanował ich poglądy.

Był wyjątkowym Szefem, Kolegą i Przyjacielem. Zawsze wierny, uczciwy, szlachetny, ciepły i wyrozumiały.

Kochał żonę Marysię, synów z rodzinami i wnuczęta.

Odszedł w pełni sił twórczych.

Żegnaj Kaziu, Drogi Przyjacielu. Dziękuję…

Alojzy Z. Nowak

Dziekan

Profesor Kazimierz Ryć

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1