Nabór na stypendia m.st. Warszawy dla Doktorantów

Serdecznie zachęcamy Doktorantów prowadzących projekty badawcze wspierające rozwój miasta w dziedzinie zgodnej z doktoratem, do ubiegania się o stypendia m.st. Warszawy. Celem stypendiów jest wspieranie zainteresowania młodych badaczy Warszawą, jako przedmiotem i obszarem badań oraz uzyskanie popartych badaniami przesłanek do wyboru kierunków działań samorządu.

Maksymalna wysokość stypendium wynosi  30 000 zł. Stypendium może być przyznane na okres do 12 miesięcy.

Nabór wniosków trwa do 24 czerwca 2021 r.

Obszary badawcze, w których prowadzony jest nabór:

• Aktywność fizyczna mieszkańców
  • Infrastruktura społeczna w obszarach mieszkaniowych w Warszawie
  • Proces suburbanizacji w aglomeracji warszawskiej
  • Polaryzacja miejsc pracy w Warszawie
  • Multimodalne węzły przesiadkowe jako element przestrzeni publicznej Warszawy
  • Sieć Centrów Lokalnych
  • Nowe Typologie Mieszkaniowe dla Warszawy – badanie przez projektowanie
  • Porównanie usług ochrony osób i mienia realizowanych przez komercyjny podmiot do własnej formacji ochronnej – wewnętrznej służby ochrony.
  • Zrównoważone gospodarowanie żywnością, w tym ograniczanie jej marnowania w organizacji żywienia zbiorowego.
  • Pracownik młodzieżowy - analiza zagranicznych rozwiązań, wypracowanie warszawskiego profilu pracownika młodzieżowego oraz modelu kształcenia i działań wspierających
  • Opisy obszarów badawczych znajdują się w załączniku do ogłoszenia.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach  konsultacyjnych online dla osób zainteresowanych stypendiami m.st. Warszawy dla Doktorantów, które odbędą się w dniach 17-20 maja 2021 r. można wysyłać na adres: naukowa@um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendiów są na stronie - tutaj.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1