Warsztaty o Open Science dla członków 4EU+

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu warsztatów online, organizowanych przez uczelnie Sojuszu 4EU+, którego częścią jest Uniwersytet Warszawski. W cyklu 14. spotkań organizowanych w formie wideokonferencji omówione zostaną, między innymi, następujące tematy:

• Proces publikowania naukowego i procedury recenzyjne,
  • Strategia publikowania w otwartym dostępie,
  • Plan zarządzania danymi badawczymi (Data Management Plan)
  • Zastosowanie bibliometrii w odniesieniu do Open Science.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, przez ekspertów wywodzących się z sześciu uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Karola (Czechy), Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy), Uniwersytetu Sorbońskiego (Francja), Uniwersytetu Kopenhaskiego (Dania) i Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy).

UW reprezentować będą: dr Zuzanna Wiorogórska z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Biblioteki Uniwersyteckiej (temat warsztatu: „Predatory Publishers and Identity Fraud – How to Identify Dubious Providers”) i Szymon Andrzejewski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (temat warsztatu: „Citizen Science: Producing Data with People for Innovating Research”).

Do wzięcia udziału zachęcamy doktorantów, naukowców i wszystkich zainteresowanych tematyką Open Science.

Pierwsze zajęcia, na które już można się zarejestrować, odbędą się 8 listopada.

Formularze rejestracyjne na każdy z warsztatów oraz dane kontaktowe ws. zajęć znajdują się na stronie 4EU+

Dr Joanna Mazur zdobyła stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej!

Z przyjemnością informujemy, że dr Joanna Mazur zdobyła prestiżowe stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendia – po raz trzydziesty – w 2022 roku otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców.

3 200 miejsc na bezpłatne kursy w ramach Stypendiów Santander - #NeverStopLearning

WZ UW zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach naszego partnera - Santander Universidades. Do wyboru są kursy z: języka angielskiego, podstaw zarządzania projektami, podstaw inwestowania na giełdzie, zrównoważonego rozwoju, czy umiejętności menadżerskich.

Konkurs na zatrudnienie pracownika doktoranta – stypendysty

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zatrudni doktoranta – stypendystę w grancie pt.: „Determinanty wpływu polityki makroostrożnościowej na wyniki działalności banków w Europejskim Obszarze Gospodarczym”.

Pierwsza uniwersytecka szkoła biznesu w Polsce zdobywa "trzy korony"!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że uzyskaliśmy akredytację AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), a tym samym zdobyliśmy tzw. „trzy korony”.

Konkurs na zatrudnienie pracownika w Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW

Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na zatrudnienie pracownika w  Sekcji Ekonomiczno - Finansowej WZ UW. Termin składania aplikacji upływa 7 czerwca 2022 r.

Nowa książka dr hab., prof. ucz. Igora Postuły

Miło nam poinformować, że dr hab., prof. ucz. Igor Postuła wydał właśnie książkę pt. „Law and International Strategic Management. Managing the Complexity of Multilevel Regulation”.

Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Seria warsztatów, portal pełen materiałów z zakresu edukacji finansowej, cykl podcastów, gra symulacyjna i wiele więcej. Podsumowujemy II edycję projektu „Mistrz Portfela”.

Poznaj WZ UW - obejrzyj nagranie z dnia otwartego online!

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wirtualnego dnia otwartego, podczas którego możesz poznać WZ UW, kierowników studiów, szczegóły dotyczące rekrutacji oraz jak planować karierę!

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

Zapraszamy na webinar o przedsiębiorczości akademickiej

Zapraszamy zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości akademickiej pracowników, doktorantów i studentów UW na majowy webinar organizowany przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW wraz ze spółką celową UW (UWRC sp. z o.o.).

Dzień Otwarty UW - przyjdź i dowiedz się więcej o WZ UW!

Zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym UW, który odbędzie się stacjonarnie 23 kwietnia 2022 r. na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Czekamy na zainteresowanych studiami na WZ UW w hali wystawowej przy stoisku nr 27, od strony ul. Oboźnej.

6 najpopularniejszych publikacji Sekcji Wydawniczej WZ UW

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zachęcamy, by zapoznać się z nowościami naszej prężnie działającej Sekcji Wydawniczej WZ UW, która przygotowała specjalnie na tę okazję zestawienie TOP 6 najpopularniejszych publikacji.

EFMD Global
EQUIS1