Wydział Zarządzania UW najlepszą szkołą biznesu w Polsce według rankingu Eduniversal

Eduniversal Ranking Business School przedstawia 1000 najlepszych szkół biznesu ze 154 krajów podzielonych na dziewięć regionów. Celem organizowanego od 2007 r. zestawienia jest zaprezentowanie szkół wyższych o międzynarodowych aspiracjach, kształcących kadrę menadżerską na najwyższym poziomie.

W ogłoszonym pod koniec listopada Eduniversal Ranking Business School 2021, Wydział Zarządzania UW po raz kolejny zajął czołowe lokaty. W rankingu krajowym WZ UW uplasował się na pierwszym miejscu, przed Akademią Leona Koźmińskiego, Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, utrzymując wieloletnią już pozycję lidera. W regionie Europy Wschodniej został wyróżniony jako jedna z „Top 3 Business School”, zdobywając trzecie miejsce. Pierwsze przypadło Prague University of Economics and Business, natomiast drugie – Graduate School of Management – St. Petersburg University.

Jako jedna ze 100 jednostek na całym świecie, Wydział Zarządzania UW, otrzymał ponadto najwyższą kategorię „5 Palmes of Excellence” dla szkół biznesu o silnym wpływie globalnym („Universal Business School with strong global influence”). Klasyfikacja uczelni odbywa się tutaj w oparciu o ich międzynarodowy wpływ, reputację i jakość edukacji.

- Lista jest weryfikowana każdego roku, aby zapewnić aktualną mapę najlepszych instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. Jesteśmy na niej obecni już od kilku lat, zajmując wysokie miejsca, co jest potwierdzeniem silnej i stabilnej pozycji Wydziału Zarządzania UW nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej – mówi prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, dziekan WZ UW. Wyniki tegorocznej edycji ogłoszono podczas Eduniversal 3D World Convention, która odbyła się w dn. 17-19 listopada 2021 r.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego od prawie 50 lat kształci menedżerów i liderów biznesu – powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką edukującą w zakresie zarządzania.

Odzwierciedleniem tej pozycji są przyznane akredytacje, m.in. EQUIS (jedna z 3 najważniejszych akredytacji dla uczelni biznesowych na świecie) i AMBA (dla programu Executive MBA) oraz wysokie pozycje w rankingach.

Pełne zestawienie i opis metodologii Eduniversal Ranking Business School.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Nowa książka dra Mateusza Gajdy

Z przyjemnością informujemy, że dr Mateusz Gajda wydał nową książkę pt. „Przemoc w pracy. Środki ochrony prawnej i metody przeciwdziałania”. Autor poddaje analizie przepisy polskiego prawa związane z przeciwdziałaniem przemocy w pracy, a także podaje liczne praktyczne porady dla pracodawców zainteresowanych podjęciem walki z przemocą w miejscu zatrudnienia.

Obejrzyj tutoriale i aplikuj na studia z łatwością!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami rekrutacyjnymi, przygotowanymi przez Biuro ds. Rekrutacji UW.
Przedstawiamy cztery tutoriale, które w prosty i czytelny sposób omawiają ścieżkę rekrutacji na studia – od założenia konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów UW po złożenie wymaganych dokumentów.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Uniwersytet Warszawski został oceniony jako najlepsza uczelnia akademicka w Polsce – według najnowszego rankingu „Perspektyw”. Uzyskaliśmy wskaźnik  rankingowy na poziomie 100 procent, natomiast  drugą pozycję zajął Uniwersytet Jagielloński ze wskaźnikiem - 99,4 procent. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Warszawska (wskaźnik - 84 proc.). Czwarte miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

EFMD Global
EQUIS1