Z przyjemnością informujemy, że student WZ UW Marcin Waryszak wraz z Mateuszem Masiakiem (studentem UW, London School of Economics) wygrali konkurs w kategorii Mental Health Tech Product of the Year 2021 podczas prestiżowej konferencji Med-Tech World Summit na Malcie.
Studenci opracowali start-up, który ma na celu psychoedukację i usprawnienie pracy lekarzy. Pracują też nad rozwojem videobota, który znacząco usprawni leczenie zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży – depresji i zaburzeń lękowych. Calmsie, bo tak nazywa się ich nagrodzony produkt, z założenia ma pomóc psychiatrom nawiązać więź z pacjentem i przeprowadzić przez ćwiczenia terapeutyczne. Docelowo wykorzysta także analizę głosu i mimiki twarzy, dzięki czemu wyposaży lekarzy w dane, które pomogą precyzyjnie postawić diagnozę.
- Konferencja Med-Tech World Summit to najbardziej prestiżowe i najważniejsze wydarzenie roku w branży med tech. Nagroda jest dla nas wobec tego znakiem wiarygodności i wprowadza nas do wąskiego grona najbardziej innowacyjnych światowych przedsiębiorstw branży med tech, w szczególności mental health tech. Nominację do nagrody przyznano tylko 3 podmiotom z całego świata na podstawie długotrwałej obserwacji rynku i konsultacjach autorytetów medycznych, biznesowych i technologicznych – mówi Marcin Waryszak - student kierunku Zarządzanie na WZ UW (II stopnia, stacjonarne), absolwent kierunków: Ekonomia (WNE, Uniwersytet Warszawskie); Matematyka (MIM, Uniwersytet Warszawski), a także COO & Founder Calmsie.
Jest to ogromne wyróżnienie, bo jak tłumaczy Marcin Waryszak Calmsie działa w modelu uwzględniającym zarówno lekarzy, pacjentów i instytucje. To innowacyjne podejście, bo wspiera system, w którym brakuje specjalistów. Na 100 tys. dzieci w Polsce przypada tylko 6 psychiatrów dziecięcych.
6 lekarzy na 100 tys. dzieci
American Academy of Child and Adolescent Psychiatry zaleca, aby na 100 tys. dzieci przypadało co najmniej 47 psychiatrów dziecięcych. W Polsce - według danych Naczelnej Izby Lekarskiej z 2020 roku – zawód ten wykonuje 455 lekarzy. Oznacza to, że na 100 tys. dzieci przypada ich jedynie 6.
Niedobór specjalistów generuje długie kolejki i koszty, a Calmsie staje się pomostem między niedoborami kadrowymi i potrzebami pacjentów. Rozwija bowiem koncepcje cyfrowych terapeutyków (Digital Therapeutics), zwiększając tym samym efektywność wizyt dzięki spersonalizowanemu podejściu – dziecko może np. samo wybrać, z jakim awatarem chce porozmawiać – może to być nawet ulubiony miś lub dinozaur.
- Produkt Calmsie zapewnia pacjentowi przyjazny interfejs i całodobowy dostęp do angażującej rozmowy (w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej) z dowolnego miejsca, o wybranej porze i w zasięgu każdego portfela dzięki modelowi refundacji. Personalizacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala nawiązać relację i więź z rozmówcą. Dodatkowo videobot jest źródłem danych dla lekarza lub terapeuty. Wykorzystuje mimikę twarzy i ton głosu do analizy sentymentu i emocji, dzięki czemu może prowadzić ciągły monitoring i ocenę ryzyka (a w razie potrzeby przeprowadza interwencję kryzysową). Między wizytami prowadzi psychoedukację i wybrane przez specjalistę ćwiczenia terapeutyczne, co, pomaga lepiej zarządzać zdrowiem. Wspiera również specjalistę w rutynowych czynnościach. Może przeprowadzać wstępne badania przesiewowe i wywiady, co zwiększa zaangażowanie lekarza w bezpośrednim kontakcie z pacjentem – tłumaczy Marcin Waryszak.
Med-Tech World SUMMIT to wydarzenie poświęcone innowacjom wspierającym ekosystem medyczny. Targi Med-Tech to networkingowa konferencja, która przyciąga start-up'y oraz inwestorów. Organizatorzy podają szacunki, według których globalny rynek zdrowia cyfrowego ma wzrosnąć do około 640 miliardów dolarów do 2026 roku.
Gratulujemy!
Link do strony internetowej konferencji
Jeśli interesuje Was temat marketingu w rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, to warto dołączyć na spotkanie z ekspertem Bernardem Gołko z BioMind organizowane przez Katedrę Marketingu naszego wydziału. Kiedy? 3.04.2023. O której? 9:45. Gdzie? Aula B
Będziemy rozmawiać o:
* Trendach rozwoju technologii #VR / #AR
* Wykorzystaniu rzeczywistości wirtualnej w marketingu i medycynie
* Budowaniu start-upu technologicznego
Będziemy też testować rozwiązania i zastanawiać się, jak marketing w przyszłości będzie wykorzystywał nowe technologie.
Serdecznie zapraszamy - wstęp jest wolny dla każdego.
Czy znacie już nową strefę wypoczynku na 4 piętrze w budynku C, która postwała w ramach współpracy z firmą Schneider Electric? Jeżeli nie, to koniecznie ją odwiedźcie! Czekają na Was leżaki oraz pufy!
Wczoraj podczas Dnia Karier WZ UW - wiosna 2023 gościliśmy firmę Schneider Electric - partnera Wydziału Zarządzania UW - która wspólnie z dziekanem prof. dr. hab. Grzegorzem Karasiewiczem i prodziekanem ds. rozwoju dr. hab., prof. UW Igorem Postułą odwiedziła nowe miejsce wypoczynku dla studentów WZ UW.
Dzisiaj odbyła się inauguracja Alior Uniwersytetu, który ma na celu zbliżenie środowiska uniwersyteckiego i biznesu w praktyce. Partnerami wydarzenia są uczelnie: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a także Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Inauguracji towarzyszył panel dyskusyjny „Biznes a świat akademicki”, w którym wziął udział m.in. dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz. Więcej projektów łączących środowisko uniwersyteckie z biznesem pod skrzydłami Alior Banku pojawi się już wkrótce.
Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich studentów zainteresowanych naszym międzynarodowym programem o podwójnym dyplomie "Global MBA" na sesji informacyjnej, którą zorganizowaliśmy na platformie Zoom w miniony wtorek. Wraz z partnerami z TH Koeln, KNU i UNF mamy nadzieję, że uzyskane tam informacje były pomocne i zachęciły uczestników do aplikowania na nasze unikalne studia! Dla tych z Państwa, którzy nie mogli dołączyć do sesji zamieszczamy link do nagrania z tego spotkania: Sesja informacyjna Global MBA, 21.03.2023
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorem programu z ramienia UW, p. Agatą Król: akrol@wz.uw.edu.pl.
Serdecznie zapraszamy!
......................................................
Thank you to all of you who were able to attend our GlobalMBA session. If you weren’t able to make it, or if you’d like to review the presentation, here is the recording link.
Audit OdyssEY to konkurs dla studentów, którzy chcą sprawdzić jak działa biznes od środka. Zapisy trwają do 26 marca a na zwycięzców czeka złoto inwestycyjne o łącznej wartości 40 000 PLN, kariera w EY i wiele więcej.
Konkurs składa się z 3 etapów:
1. Interaktywny test online, pełen anegdotek z codziennej pracy audytorów.
2. Certyfikowany cykl warsztatów (online), podczas których uczestnicy sprawdzą w praktyce, jak działa biznes.
3. Wielki Finał w Warszawie oparty na prawdziwych case’ach i pełen zwrotów akcji.
Zgłoszenia są indywidualne i odbywają się za pomocą formularza online.
Więcej informacji i zapisy na auditodyssey.pl
Nice talk! pod patronatem konkursu “Przedsiębiorca Roku UW” to wydarzenie skierowane do studentów realizujących swoje projekty przy wsparciu Inkubatora UW. Studenci będą mieli możliwość spotkania się w miłej, swobodnej atmosferze przy kawie z przedstawicielami Komisji Konkursu “Przedsiębiorca Roku UW”, którzy są nagrodzonymi i doświadczonymi praktykami biznesu.
Jako uczestnik będziesz mógł skonsultować swój projekt z kilkoma ekspertami. Celem rozmowy będzie uzyskanie opinii, rekomendacji, poleceń i wiedzy od wybranego laureata konkursu, któremu zaprezentujesz swój pomysł.
Zgłoś się już teraz klikając w link.
Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz mailem link do zapisu do wybranych ekspertów. Możliwe będzie zapisanie się na rozmowę z więcej niż jednym ekspertem. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.
W przypadku pytań napisz na dorota.marszalek@inkubator.uw.edu.pl
W dniach 14, 15 oraz 22 kwietnia na Wydziale Fizyki odbędą się kolejne Warsztaty z technik uczenia maszynowego dla studentów i pracowników naukowych Uniwersytetu. Warsztaty są organizowane przez Centrum Uczenia Maszynowego, powołane do życia w ramach programu IDUB. W tej edycji Warsztaty odbędą się w zmienionej formule - kolejne dni będą dedykowane osobom o różnym stopniu zaawansowania:
Zapraszamy do zapoznania się z programem Warsztatów na stronie Warsztatów.
Ta sesja warsztatów będzie prowadzona w całości w języku angielskim.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację przez formularz dostępny na stronie Warsztatów.
W dniach 20 i 21 marca mieliśmy wielką przyjemność gościć na naszym Wydziale delegację sześciu pań złożoną z p. Prorektor ds Jakości i Zrównoważonego Rozwoju oraz reprezentację Biura Współpracy z Zagranicą z Instituto Politécnico de Tomar w Portugalii.
Nasi goście zaprezentowali w trakcie dwudniowych spotkań swoją uczelnię jak również kluczowe projekty, nad którymi obecnie ich uczelnia intensywnie pracuje, rozszerzając współpracę z międzynarodowymi partnerami, w tym z naszym Wydziałem. Wspomniane projekty wpisujące się w najnowsze trendy współczesnej edukacji to "Gender equality plans, diversity and inclusion in higher education" i "Quality assurance and sustainability".
Więcej informacji o Instituto Politécnico de Tomar oraz wspomnianych projektach można znaleźć na stronie uczelni: http://www.gri.ipt.pt/?pag=5&lng=EN oraz na stronie samego projektu: http://www.diversidadeinclusao.ipt.pt/en/plano_de_igualdade_de_genero_inclusao_e_diversidade/
Wszystkie kandydatki i kandydatów (zarówno na studia I, jak i II stopnia) zapraszamy na Kampus Główny 22 kwietnia w godz. 10.00-16.00. W trakcie wydarzenia poznacie ofertę studiów na UW, zapoznacie się z zasadami rekrutacji i porozmawiacie z reprezentantkami i reprezentantami Waszych wymarzonych kierunków! Znajdziecie tam także stanowisko Wydziału Zarządzania - serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w kwietniu!
Zespół badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Zarządzania wspólnie z międzynarodową grupą naukowców i praktyków biznesu 1 lutego 2023 rozpoczął trzyletni projekt badawczy (Horyzont Europa CSA), poświęcony zrównoważonej gospodarce.
W ramach przyznanego grantu HORIZON-CL6-2022-GOVERNANCE-01-04 (HE CSA) naukowcy z siedmiu krajów Europy rozpoczęli w lutym trzyletni program badawczy nastawiony na wymierne rezultaty dla gospodarki globalnej takie jak: standaryzacja komunikacji na etykietach produktów opartych na biomasie, czy model komunikacji z producentem i konsumentem nakierowujący na zrównoważoną decyzje o produkcji i zakupie dóbr wytworzonych na bazie biomasy.
Projekt realizowany jest na Wydziale Zarządzania, który reprezentowany jest w projekcie przez zespół złożony z naukowców w składzie: dr Agnieszka Wiśniewska, dr Michał Mijal, mgr Edyta Barmentloo, dr hab. prof. ucz. Marcin Żemigała, dr Magdalena Marczewska, dr Katarzyna Liczmańska-Kopcewicz oraz mgr Martyna Cieśla.
Spotkanie otwierające projekt odbyło się w Helsinkach pod patronatem TEKNOLOGIAN TUTKIMUSKESKUS (VTT).
Kontakt w sprawie projektu:
mgr Edyta Barmentloo
tel. 695 070 226
e.barmentloo@uw.edu.pl
https://www.linkedin.com/in/edyta-barmentloo/
Interesujesz się finansami, giełdą i biznesem? Chcesz wygrać 10 000 zł na realizację marzeń?
Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje siły w EconoMY! Challenge - studenckim teście wiedzy z pulą nagród o wartości ponad 50 000 zł. Test odbędzie się 19 kwietnia o godz. 16.00, a na Twoje zgłoszenie czekamy do 17 kwietnia na stronie economy.pb.pl
Organizatorem konkursu jest dziennik Puls Biznesu, który na WZ UW możemy czytać za darmo po rejestracji na stronie pb.pl/wzuw.
Perspektywy od 2012 roku organizują konkurs na kreatywną kampanię szkoły wyższej. W tym roku odbyła się jego XI edycja, w której udział wziął nasz wydział. Spróbowaliśmy swoich sił w kategorii gadżet, prezentując grę "Absolwenci" - edukacyjną grę ekonomiczną zaprojektowaną i wydaną z okazji 50. rocznicy powstania Wydziału Zarządzania. W konkursie Genius Universitatis 2023 wzięły udział największe i najlepsze szkoły wyższe - publiczne i prywatne, tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z naszego sukcesu.
fot. Anita Kot
© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl
NIP: 525-001-12-66
Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW