PL EN RU

6 najpopularniejszych publikacji Sekcji Wydawniczej WZ UW

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który wypada 23.04.22 zachęcamy, by zapoznać się z nowościami naszej prężnie działającej Sekcji Wydawniczej WZ UW, która przygotowała specjalnie na tę okazję zestawienie TOP 6 najpopularniejszych publikacji.

  • Transformacja energetyczna i klimatyczna – wybrane dylematy i rekomendacje (2021) pod redakcją: prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka, dr. Michała Kurtyki, dr. hab. Grzegorza Tchorka

To oryginalna pozycja naukowa poruszająca ważne i aktualne tematy, m.in. wyzwań, przed jakimi stoi współczesna cywilizacja, w celu ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatu.

Szczególnie polecamy studentom, doktorantom, a także samorządom lokalnym, potrzebującym wiedzy o transformacji energetycznej!

 

  • Mikroekonomia (2016) i Mikroekonomia. Zbiór zadań (2022) autorstwa dr. hab., prof. ucz. Tomasza Zalegi

Obie części stanowią kompleksowe połączenie – merytoryczny podręcznik i zbiór zadań, które poruszają zagadnienia skorelowane z programem mikroekonomii realizowanym w większości uczelni ekonomicznych w Polsce. Polecamy szczególnie studentom studiów ekonomicznych, takich jak ekonomia, analityka społeczna, bankowość i ubezpieczenia, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, gospodarka przestrzenna, logistyka oraz zarządzanie.

 

  • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa – teoria i praktyka (2020) pod redakcją dr. Rafała Cieślika, prof. dr hab. Marty Postuły

To książka o sztuce prowadzenia działalności gospodarczej, problematyki finansów pomiotów, a także zagadnień z tego obszaru w aspektach teoretycznym i praktycznym.

  • Zasada zaspokajania bytowych i socjalnych potrzeb pracownika w zakładowych źródłach prawa pracy w odniesieniu do rodzicielstwa (2021) autorstwa dr. hab., prof. ucz. Krzysztofa Walczaka, dr Barbary Godlewskiej-Bujok

To doceniona przez specjalistów z dziedzin polityki społecznej i prawa pracy monografia, która przybliża empiryczną ocenę polityk stosowanych przez przedsiębiorstwa w zakresie świadczeń rodzicielskich. Polecamy wszystkim przedsiębiorcom, ponieważ podejście zaproponowane przez autorów może pomóc w praktyce zarządzania firmą.

 

Open Access

 

  • W kierunku organizacji uczącej się. Transformacja organizacyjna na przykładzie jednostki administracji publicznej (2021) autorstwa: dr. hab., prof. ucz. Jacka Pasiecznego, dr. Tomasza Rosiaka

Publikacja ma celu ukazanie procesu wdrażania zasad organizacji uczącej się w organizacjach sektora publicznego w wymiarze praktycznym. Jest również próbą opisu procesów, które wciąż zachodzą. Polecamy szczególnie zarządzającym podmiotami publicznymi – monografia może okazać się wyjątkowo pomocna przy reformowaniu tego typu jednostek.

 

Open Access

 

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 06.07.2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Gaczyńskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Cele Zrównoważonego Rozwoju a polski sektor naftowy. Scenariusze i dynamika zmian.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 30.06.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgra Mansoura Esmaeil Zaei. Tytuł rozprawy: Immigrant Entrepreneurship: Indian Immigrant Entrepreneurs in Poland.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

28.06.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Zbyrowskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Czynniki warunkujące rozwój kooperatyw spożywczych w Polsce.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników