PL EN RU

Koniec programu ZAFIOS2. „Zajęcia bardzo udane”

Zakończyła się II edycja projektu ZAFIOS 2. Eksperci WZ UW zaprosili do udziału 25 klas z liceów z województwa mazowieckiego, by - z pomocą zaprojektowanej w pierwszej edycji projektu gry „Saldo” – przybliżyć młodzieży tematykę zarządzania finansami osobistymi.

 

- Odwiedziło nas prawie 650 uczniów z 19 szkół średnich z woj. mazowieckiego. Zajęcia bardzo udane, młodzież poznała Wydział i poczuła „ducha studiowania” – mówi dr Adam Chmielewski, kierownik projektu "ZAFIOS 2 - Edukacja ekonomiczna w zakresie zarządzania finansami osobistymi" (akronim ZAFIOS odnosi się do Zarządzanie Finansami Osobistymi), który w imieniu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Narodowego Banku Polskiego zaprosił do udziału licea ogólnokształcące i szkoły średnie o profilach ekonomicznych.

 

- To już druga edycja projektu, pierwsza odbyła się w trakcie pandemii, więc zajęcia były on-line. Wreszcie mogliśmy się spotkać na żywo i pokazać nasz budynek i sposoby prowadzenia zajęć. Były wykłady i całodniowe warsztaty, a do tego wszystkich poczęstowaliśmy tradycyjnymi już we współpracy z liceami pączkami oraz obdarowaliśmy uczniów grami – dodaje dr Chmielewski.

 

Praktyczna wiedza w formie gry

 

Głównym celem projektu było przedstawienie wiedzy ekonomicznej młodzieży w przystępny sposób.  W pierwszej edycji powstała więc na WZ UW gra edukacyjna „Saldo”, która w przystępny sposób pomaga w wizualizacji decyzji i procesie planowania życiowych kamieni milowych. W drugiej edycji projektu odbyły się zajęcia, warsztaty, a także wspólne rozgrywki "Saldo".

 

Druga część zakończonej właśnie edycji projektu zakładała zajęcia dla nauczycieli szkół średnich. Podczas webinarów autorzy ZAFIOS2 z WZ UW zaprezentowali grę „Saldo” i możliwe scenariusze lekcyjne nauczycielom, a także rozesłali egzemplarze do szkół z założeniem, że zostaną one wykorzystane podczas zajęć z uczniami i udostępnione w szkolnej bibliotece.

 

II edycja projektu była zrealizowana przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego dzięki dofinansowaniu w ogólnopolskiego konkursu Narodowego Banku Polskiego "Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II".

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt.

 

Warto dodać, że projekt ZAFIOS jest realizowany we współpracy z innym równolegle prowadzonym na WZ UW projektem klas partnerskich, który od 2018 r. prowadzi dr Michał Możdżeń-Marcinkowski.

 

- Dzięki obu tym inicjatywom prezentujemy Wydział i zachęcamy licealistów, by wstąpili w szeregi naszych studentów. Wypowiedzi wielu uczniów wskazują, że przekonaliśmy ich do kandydowania na nasze studia - ocenia dr Chmielewski.

 

 

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 06.07.2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Gaczyńskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Cele Zrównoważonego Rozwoju a polski sektor naftowy. Scenariusze i dynamika zmian.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 30.06.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgra Mansoura Esmaeil Zaei. Tytuł rozprawy: Immigrant Entrepreneurship: Indian Immigrant Entrepreneurs in Poland.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

28.06.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Zbyrowskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Czynniki warunkujące rozwój kooperatyw spożywczych w Polsce.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników