Podsumowanie II edycji projektu „Mistrz Portfela”

Zakończył się projekt „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II. - Naucz się z nami jak zostać „Mistrzem” swojego portfela” realizowany przez WZ UW. Głównym celem projektu było zwiększenie wiedzy w zakresie bezpiecznego zarządzania finansami osobistymi, inwestowania, a także ryzyka, jakie się z nim wiąże wśród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

- Kończymy projekt „Mistrz Portfela” z poczuciem satysfakcji, ponieważ 220 uczniów z 8 szkół otrzymało kompleksową wiedzę finansową w zakresie oszczędzania oraz bezpiecznego inwestowania w przystępny sposób – m.in. za pomocą gry decyzyjnej – ocenia kierownik projektu dr Rafał Cieślik z Katedry Finansów i Rachunkowości WZ UW.

Autorzy projektu - kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości prof. dr hab. Marta Postuła i kierownik projektu dr Rafał Cieślik – zaprosili do udziału uczniów z miast położonych w 4 województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim, o liczbie mieszkańców nie wyższej niż 50 000 osób.

Dla maksymalizacji efektów dydaktycznych prowadzący zrealizowali projekt łącząc edukację stacjonarną z zastosowaniem e-learningu, warsztatów, podcastów i gry decyzyjnej.

Zrealizowane cele

- Tytuł projektu nawiązuje do popularnego cytatu Johna C. Maxwella „…Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły…”. Zgodnie z tą maksymą nie jest ważne od jakiej kwoty zaczynamy oszczędzanie, ale że skrupulatnie i regularnie oszczędzamy. Zależało nam, by uczniowie wzięli to sobie do serca, bo w Polsce widoczny jest trend spadku oszczędności. Gdy w 2021 r. ankieterzy Krajowego Rejestru Długów pytali o oszczędności respondentów, dowiedzieli się, że jedna czwarta ich nie ma. W styczniu 2022 r. ta liczba wzrosła do 43%. Cieszy więc nas niezmiernie, że po zakończonych zajęciach usłyszeliśmy od uczniów, że pogłębili wiedzę w zakresie instrumentów inwestycyjnych, działania rynku kapitałowego, a także zyskali większą świadomość na temat ryzyka finansowego i oszustw finansowych. Od nauczycieli z kolei usłyszeliśmy, że przedstawione koncepcje i nowoczesne metody pozwolą im wspierać innych nauczycieli i szkoły. Takie głosy napawają nas optymizmem, bo dobry program realizuje swoje założenia i zbiera recenzje, które upowszechniają pozytywne modele nauczania – a to na tym nam najbardziej zależy – ocenia dr Rafał Cieślik.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

Dnia 06.07.2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Gaczyńskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Cele Zrównoważonego Rozwoju a polski sektor naftowy. Scenariusze i dynamika zmian.

Dnia 30.06.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgra Mansoura Esmaeil Zaei. Tytuł rozprawy: Immigrant Entrepreneurship: Indian Immigrant Entrepreneurs in Poland.

28.06.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Zbyrowskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Czynniki warunkujące rozwój kooperatyw spożywczych w Polsce.

EFMD Global
EQUIS1