PL EN RU

Nowa książka dr hab., prof. ucz. Igora Postuły

Miło nam poinformować, że dr hab., prof. ucz. Igor Postuła wydał właśnie wraz z Nico Jansen’em z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie (Vrije Universiteit Amsterdam) książkę pt. „Law and International Strategic Management. Managing the Complexity of Multilevel Regulation”.

 

Przedmiotem książki są regulacyjne i biznesowe problemy relacji pomiędzy regulacjami a zarządzaniem strategicznym na międzynarodowym rynku. Praktycznym celem książki jest pomoc menedżerom i przedsiębiorcom w zrozumieniu i zarządzaniu prawnymi aspektami biznesu, a prawnikom w zrozumieniu roli prawa w biznesie, w szczególności w zakresie zarządzania strategicznego.

 

W recenzji Anny Marii Nikodemskiej-Wołowik z Uniwersytetu Gdańskiego czytamy: „dzieło łączy problematykę nauk prawnych oraz nauk o zarządzaniu i jakości, a także – w mniejszym zakresie – ekonomii i finansów. Autorzy ukazali te elementy zarządzania przedsiębiorstwem, w których praktyczna wiedza prawna wspiera podejmowanie decyzji strategicznych, przyczyniając się do ograniczania ryzyka działania we współczesnym, turbulentnym otoczeniu rynkowym”.


W recenzji Tomasza Siemiątkowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z kolei czytamy, że „monografia stanowi oryginalne i ważne opracowanie – zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Autorzy stosują podejście interdyscyplinarne, łącząc problematykę nauk o zarządzaniu oraz prawa. Książka odnosi się do perspektywy trzech różnych systemów prawnych, tj. prawa kontynentalnego, common law oraz prawa islamskiego. Analiza konkretnych instytucji prawnych jest prowadzona na poziomie prawa krajowego (polskiego), międzynarodowego oraz prawa Unii Europejskiej. Autorom udaje się sprawnie zarządzać tą wielopłaszczyznowością dzieła. Dzięki wydaniu w języku angielskim monografia może stanowić źródło wiedzy o polskich regulacjach gospodarczych także dla studentów, akademików i menedżerów z innych krajów. To czyni książkę wyjątkową wśród innych pozycji na rynku wydawniczym”.

XVII Konkurs Project Master

Zapraszamy do udziału w XVII Edycji Konkursu Project Master na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, podyplomową i doktorską w dziedzinie zarządzania projektami.

więcej
Uroczystość ukończenia studiów 2022

15 lipca 2022 r. odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych listów gratulacyjnych absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych WZ UW. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

więcej
Zapraszamy na gościnny wykład dot. venture capital relations

Zapraszamy na wykład otwarty prof. A. Tatarynowicza z Singapore Management University (SMU) pt. „Research at the Intersection of Venture Capital Relations and Interorganizational Networks” w dniu 29 czerwca w godz. 11.30-13.00 w Sali A 207.

więcej
Konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

Dziekan WZ UW ogłasza konkurs na zatrudnienie adiunkta w Katedrze Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania.

więcej
Dr Laura Zoboli nagrodzona stypendium Marii Skłodowskiej-Curie

Z radością informujemy, że dr Laura Zoboli z Samodzielnego Zakładu Europejskiego Prawa Gospodarczego WZ UW została nagrodzona prestiżowym stypendium Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) Komisji Europejskiej.

więcej
Zapraszamy na konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”

Zapraszamy na współorganizowaną przez WZ UW VIII Konferencję „Informatyka w Zarządzaniu”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

więcej
Warsztaty z procesu badawczego dla Urzędu m.st. Warszawy

Na WZ UW trwa cykl warsztatów dotyczących procesu badawczego i analizy danych w ramach projektu prowadzonego z Urzędem m.st. Warszawy. Celem warsztatów jest szybka diagnoza problemów miasta i tworzenie skutecznych rekomendacji ich rozwiązania.

więcej
Konkurs na najlepszą pracę z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji

Zapraszamy do udziału w VIII ogólnopolskim konkursie im. prof. Romana Głowackiego, na najlepszą pracę magisterską/licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji.

więcej
Trwa rekrutacja na studia. Wybierz kierunek dla siebie!

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, a takze do programu International Business Program, Global MBA, Master in Food Systems oraz Executive MBA.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 06.07.2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Agnieszki Gaczyńskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Cele Zrównoważonego Rozwoju a polski sektor naftowy. Scenariusze i dynamika zmian.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dnia 30.06.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej w trybie zdalnym mgra Mansoura Esmaeil Zaei. Tytuł rozprawy: Immigrant Entrepreneurship: Indian Immigrant Entrepreneurs in Poland.

więcej
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

28.06.2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Zbyrowskiej w trybie hybrydowym w budynku Wydziału Zarządzania w sali B 205 przy ul. Szturmowej 1/3 w Warszawie. Tytuł rozprawy: Czynniki warunkujące rozwój kooperatyw spożywczych w Polsce.

więcej
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników