PL EN RU

III Ogólnopolski Zjazd Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji


Słowo od organizatorów

 

Czujemy się zaszczyceni mogąc być gospodarzem III Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Przedsiębiorczości oraz Innowacji. Mamy nadzieję, że zespół Katedry Przedsiębiorczości i Systemów Zarządzania oraz Centrum Przedsiębiorczości WZ UW spełni Państwa oczekiwania co do organizacji tego wydarzenia. Dołożymy wszelkich starań by godnie kontynuować dyskusje zapoczątkowane na Zjazdach w Krakowie i Łodzi.

 

Zjazd odbędzie się w dniu 14 listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym roku chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji, która będzie ukierunkowana na znaczenie ekosystemów w rozwijaniu przedsiębiorczości. Podczas spotkania chcemy zająć się dylematami związanymi z budowaniem ekosystemu w dobie płynnej nowoczesności, dlatego też tematy sesji będą zorientowane na kontekst instytucjonalny, rolę edukacji i uczelni a także wpływ globalizacji na omawiany system. W tym kontekście chcielibyśmy poruszyć temat tworzenia oraz transferu i powielania standardów edukacji przedsiębiorczej oraz systemowych rozwiązań instytucji państwowych kształtujących instrumenty polityki państwa w celu stymulowania przedsiębiorczości. Do jakiego stopnia można przenosić rozwiązania z jednego kraju do drugiego, które realia społeczno-gospodarcze powinno się brać pod uwagę? Niektóre kraje słyną z wysokiego poziomu przedsiębiorczości, ale czy wiemy co wpływa na ten poziom? Jaką rolę my badacze odgrywamy w całym procesie? Jak powinna odbywać się dyfuzja wiedzy, aby jak najlepiej stymulować przedsiębiorczość w społeczeństwie? Będzie nam miło podjąć z Państwem dyskusję dotyczącą powyższych zagadnień i zachęcić do podzielenia się doświadczeniami.         

 

Po części oficjalnej zapraszamy Państwa na uroczystą kolację. Zapraszamy również do kontynuowania rozważań podczas V Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Przedsiębiorczość w XXI wieku: oblicza i perspektywy”, która odbywać się będzie przez dwa kolejne dni (15-16 listopada – p21.wz.uw.edu.pl). Podczas konferencji przewidujemy również sesje dla studentów studiów doktoranckich, umożliwiające młodym badaczom przedstawienie swoich badań i koncepcji doktoratów z obszaru przedsiębiorczości.

 

Serdecznie zapraszamy,

 

Komitet Organizacyjny:

 

Beata Glinka

Agnieszka Brzozowska

Julita Majczyk

Joanna Chlebiej

Marzena Starnawska

Olga Pelekh – sekretarz Komitetu

EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników