Akredytacja ACCA

Co to jest kwalifikacja ACCA?

ACCA to jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiejrozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych. Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów.

Kwalifikacja ACCA oparta jest na trzech fundamentach:

• Wiedza- to łącznie 14 egzaminów na dwóch poziomach: Fundamentals (F1 – F9)
    i Professional (P1 – P3 oraz dwa do wyboru spośród P4 - P7)

!

Absolwenci kierunku„Grupa ACCA” w ramach specjalność „Finanse przedsiębiorstw i rachunkowość”
będą mogli skorzystać aż z 6 zwolnień z egzaminów ACCA z poziomu F:
F1, F2, F3, F4, F5, F6!

• Doświadczenie– to wymóg potwierdzenia swoich kompetencji i posiadania min. 3-letniego doświadczenia zawodowego w pracy w finansach (nie jest konieczne do rozpoczęcia kwalifikacji)
  • Etyka– to obowiązkowy moduł o odpowiedzialności i etyce w biznesie (nie jest konieczny do rozpoczęcia kwalifikacji)

ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zarządzać finansami firm!

Co po ACCA?

ACCA otwiera drogę do kariery na wielu różnych stanowiskach związanych z finansami i nie tylko. Dzięki kwalifikacji ACCA rozwiniesz umiejętności niezbędne na takich stanowiskach, jak:

• Kontroler finansowy

• Analityk biznesowy

• Audytor

• Zarządzający funduszami inwestycyjnymi

• Manager ds. raportowania

• Manager ds. planowania i analiz

• Dyrektor ds. ryzyka

• Dyrektor finansowy

• Członek zarządu ds. finansowych (CFO)

Z kwalifikacją ACCA w ręku możesz rozpocząć karierę  w działach finansów zarówno globalnych korporacji, jak i wiodących krajowych firm. Jeśli twoją pasją jest audyt lub doradztwo, drzwi firm konsultingowych z Wielkiej Czwórki i nie tylko staną przed Tobą otworem. Wreszcie w prężnie rozwijających się w Polsce centrach usług wspólnych i outsourcingowych kwalifikacja ACCA ułatwia drogę do stanowisk menedżerskich.

Znajdując zatrudnienie w jednej z 8500 akredytowanych przez ACCA firm na świecie zyskacie pewność, że rozwój Waszych kompetencji i szkolenia są jednymi z kluczowych celów pracodawcy. Wsród polskich członków ACCA są osoby pracujące w takich akredytowanych firmach, jak m.in. Unilever, P&G, Motorola, Coca Cola, PZU, Agora czy Shell.

Co dzięki ACCA?:

•             Pożądany pracownik

Dzięki ACCA będziesz mógł łatwo znaleźć pracę w kraju i za granicą, zwiększysz swoje szanse pracę na kierowniczych stanowiskach, awans oraz sukces zawodowy. ACCA współpracuje z pracodawcami, aby wspierać osoby aktywne zawodowo w rozwoju kompetencji.

•             Wyższe zarobki

ACCA pozwala uzyskać najwyższe zarobki w porównaniu do innych biznesowych kwalifikacji zawodowych -  Średnie miesięczne wynagrodzenie osoby posiadającej kwalifikację ACCA – 20 200 zł, średnie miesięczne wynagrodzenie osoby w trakcie uzyskiwania kwalifikacji – 11 500 zł.
Źródło: Goldman RecruitmentSalarySurvey, 2013.

•             Kompleksowa wiedza

Program ACCA pokrywa wszelkie zagadnienia niezbędne do zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Kwalifikacja daje szeroką wiedzę pozwalającą na pewne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji biznesowych, jednocześnie umożliwiając specjalizację w wybranej dziedzinie.

•             Praktyczne umiejętności

Program kwalifikacji bazuje na aktualnych i stale weryfikowanych potrzebach pracodawców. Egamimy oparte są na studiach przypadków, które mają bezpośrednie odzwierciedlenie w przyszłej pracy zawodowej. Dzięki temu studenci ACCA zdobywają nie tylko twardą wiedzę ale także praktyczne umiejetności biznesowe, które wspierają ich karierę i rozwój.

•             Elastyczność

Kwalifikację ACCA możesz zacząć zdobywać w trakcie studiów.[1]Sam decydujesz, w jakim tempie będziesz przechodził przez poszczególne etapy kwalifikacji. Do Ciebie należy również decyzja, jak będziesz się do nich przygotowywał.

•             Globalny standard

Egzaminy możesz zdawać w dowolnym kraju, np. przebywając na wymianie studenckiej. Na całym świecie studenci ACCA zdają egzaminy w tym samym czasie, a ich treść jest jednolita. Dzięki temu członkowie organizacji w sprawach biznesowych rozumieją się doskonale, a praca na każdym kontynencie nie sprawia im najmniejszej trudności.