PL EN RU

Biblioteka Wydziału Zarządzania UW


Kontakt

 

Biblioteka:

biblioteka@wz.uw.edu.pl

tel. +48 22 55 34 159

 

Dostęp do zbiorów online Biblioteki Wydziału Zarządzania UW SDE.WZ.UW):

E-czytelnia

sde@wz.uw.edu.pl

 

Godziny otwarcia Biblioteki WZ:

poniedziałek 9:00 - 19:00
wtorek 9:00 - 19:00
środa 9:00 - 19:00
czwartek 9:00 - 19:00
piątek 9:00 - 19:00
sobota 10:00 - 19:00
niedziela 10:00 - 14:00

 

 

Ogłoszenia

 

Na konto wpłacamy tylko kary za książki wypożyczone z Biblioteki Wydziału Zarządzania UW:

 

Bank Millenium SA Bankowy Punkt Rozliczeń Nr 5

Uniwersytet Warszawski

11 1160 2202 0000 0000 6084 8803

W tytule wpłaty prosimy o wpisanie:

bibl.opłata, numer karty bibliotecznej, nazwisko i imię

Przykład:

Bibl. opłata 01234567890 Kowalski Jan

 

W celu przyśpieszenia procedury zdjęcia kary z konta prosimy o wysłanie

potwierdzenia przelewu na adres biblioteka@wz.uw.edu.pl

 

"Puls Biznesu" - wersja drukowana dla społeczności WZ UW

 

W ramach współpracy Wydziału Zarządzania UW z "Pulsem Biznesu" od dzisiaj na terenie Wydziału czekają na Państwa bezpłatne egzemplarze "Pulsu Biznesu" w formie drukowanej. Stojaki z gazetami znajdują się na parterze w budynku B i C. "Puls Biznesu" będzie dostarczany codziennie od poniedziałku do piątku.
Przypominamy także o możliwości bezpłatnej e-subskrypcji "Pulsu Biznesu" dla społeczności Wydziału Zarządzania pod linkiem.

 

 

Dostęp do "Pulsu Biznesu"

 

W nowym roku akademickim wznawiamy współpracę z „Pulsem Biznesu”, dzięki której wszyscy studenci, doktoranci, wykładowcy i pozostali członkowie społeczności WZ UW mają darmowy dostęp do treści dziennika, analiz, podcastów i wielu innych zasobów.

Zawarta umowa pozwala Wam trzymać rękę na pulsie światowych trendów w biznesie – wystarczy, że zasubskrybujecie „PB” na pb.pl/wzuw

 

Użytkownikom UW przypominamy

 • o możliwości korzystania z elektronicznych zasobów UW dostępnych ze strony BUW
 • do ich przeglądania trzeba mieć aktywne konto czytelnika w bibliotecznym systemie prowadzonym przez BUW. Studenci, doktoranci i pracownicy UW, którzy nie mają jeszcze kont we wspólnym katalogu bibliotek UW, mają możliwość ich aktywacji (https://www.buw.uw.edu.pl/informacje-praktyczne/jak-korzystac/zapisy/)
 • wersje papierowe materiałów bibliotecznych udostępniają: BUW oraz biblioteki wydziałowe UW
 • prosimy o każdorazowe upewnienie się o godzinach otwarcia i możliwościach wypożyczenia w interesującej Państwa bibliotece
E-czytelnia

 

Serwis internetowy SDE.WZ.UW powstał w celu upowszechniania wiedzy, tj. udostępniania treści dokumentów elektronicznych będących w wolnym dostępie, a także objętych prawem autorskim oraz współtworzenia bazy wiedzy przez wszystkich zainteresowanych. Zakresem obejmuje dyscypliny naukowe uprawiane na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, jak również dziedziny pokrewne.

SDE.WZ.UW jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w ramach projektu „e-UW – rozwój e-usług Uniwersytetu Warszawskiego związanych z edukacją” ►link (realizacja w latach 2016-2019).

 

Informacje dotyczące dostępu do serwisu SDE.WZ.UW

 

Zbiory biblioteki udostępniane w bazie SDE chronione są prawem autorskim. Dlatego większość ze zdigitalizowanych książek możemy udostępniać jedynie w zakresie określonym przepisami o dozwolonym użytku. Zgodnie z art. 28 Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2021 r., poz. 1062 ze zm.) biblioteki mogą udostępniać swoje zdigitalizowane zbiory dla celów badawczych lub poznawczych jedynie za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (terminali) znajdujących się na ich terenie.


W związku z powyższym,  jeśli chcesz skorzystać w całości ze zdigitalizowanych zbiorów,  zapraszamy do Biblioteki WZ UW.


Możliwe jest także udostępnienie niektórych książek z komputerów i urządzeń poza biblioteką. Utwory te powinny mieć ścisły związek z treścią zajęć, na które uczęszczasz, a ich selekcja jest dokonywana przez nauczyciela w celu zilustrowania przekazywanych treści lub w przypadku prowadzonych przez Ciebie badań np. w związku z pisaniem pracy dyplomowej -  art. 27 Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2021 r., poz. 1062 ze zm.)

 

Jeśli chcesz korzystać z książki w bazie SDE poza biblioteką i:

 

I. JESTEŚ STUDENTEM:

 • Upewnij się, że książka znajduje się na liście literatury w sylabusie zajęć, na które uczęszczasz
 • Znajdź książkę w bazie SDE
 • Skorzystaj z przycisku „Wnioskuj o dostęp” znajdującego się przy książce.
 • Wklej link (z USOSa) do sylabusu zajęć, na które uczęszczasz  i w którym znajduje się ta pozycja.
 • We wniosku podaj także swój uczelniany adres mailowy.
 • Po zweryfikowaniu informacji, w możliwie najkrótszym terminie udostępnimy Ci książkę do końca trwania zajęć. Informację o dostępie otrzymasz mailem.

 

II. JESTEŚ STUDENTEM I PISZESZ PRACĘ DYPLOMOWĄ:

 • Upewnij się, że książka znajduje się w bazie SDE
 • Używając adresu uczelnianego, prześlij na adres sde@wz.uw.edu.pl skan wypełnionego WNIOSKU o dostęp do książek na potrzeby pisania pracy dyplomowej.
 • Po zweryfikowaniu informacji, w możliwie najkrótszym terminie udostępnimy Ci materiały i poinformujemy o tym drogą mailową.

 

 

III. JESTEŚ PRACOWNIKIEM NAUKOWYM:

 • Używając adresu uczelnianego, prześlij na adres sde@wz.uw.edu.pl  prośbę o dostęp do książki/książek do celów badawczych bądź dydaktycznych

 

 

Ogólne zasady korzystania z Serwisu SDE.WZ.UW

 • Na jakich urządzeniach działa aplikacja?
  Aby korzystać z systemu wystarczy przeglądarka internetowa oraz dostęp do Internetu.

 • Jak się zalogować?
  Pracownicy lub studenci UW logują się przez opcję „Zaloguj przez system USOS”). System jest zintegrowany z centralnym systemem uwierzytelniania (CAS) oraz systemem obsługi studiów (USOS).

 • Jak wypożyczyć dokument?
  Na stronie dokumentu pod miniaturą pierwszej strony tekstu znajdziesz przycisk "CZYTAJ", jeśli właściciel dokumentu przydzielił dostęp Tobie lub grupie do której należysz.

 • Jak uzyskać dostęp do dokumentu, który nie został udostępniony?
  Zalogowani czytelnicy mają możliwość złożenia wniosku o dostęp do dokumentu
  z poziomu strony dokumentu. Pamiętaj że od dnia 16.01.2023 zmienił się sposób udostępniania zdigitalizowanych zasobów bibliotecznych.
  Dostęp do całości zdigitalizowanych zbiorów jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem komputerów stacjonarnych znajdujących się w Bibliotece (art. 28 Ust. o prawach autorskich i prawach pokrewnych).
  Wyjątkiem są książki znajdujące się na liście literatury w sylabusie zajęć studenta oraz publikacje mające związek z pisaną pracą dyplomową (art. 27 Ust. o prawach autorskich i prawach pokrewnych).

 • Pełny regulamin serwisu SDE.WZ.UW:
  link

 

Kontakt: sde@wz.uw.edu.pl

 
EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników