Gala wręczenia nagród V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku UW”

2 czerwca odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego gala wręczenia nagród V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku UW”. Kapituła konkursu uhonorowała przedsiębiorców, którzy mają innowacyjne podejście do biznesu i potrafią inspirująco wpływać na własne otoczenie. Do konkursu wpłynęło 68 zgłoszeń od 53 podmiotów, a do finału zakwalifikowano 15 z nich.
Konkurs „Przedsiębiorca Roku UW” jest skierowany do studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników UW, którzy są również przedsiębiorcami. Jego celem jest propagowanie działań przedsiębiorczych, a także przedstawienie dobrych praktyk i promowanie pozytywnych przykładów biznesowych wśród przedstawicieli społeczności uczelni, którzy angażują się w tworzenie i rozwijanie firm.
Laureatami V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego” zostali:
Przedsiębiorca społeczny:
Warsaw Genomics – finalista;
Wheelstair – finalista;
Chemical Safety – finalista;
Kamreno – wyróżnienie.
Start-up Roku UW:
GeoLearning – finalista;
Yellow Wear – finalista;
Ramp Network – finalista;
inStreamly – wyróżnienie.
Innowacja/Innowator Roku:
Creotech Instruments – nagroda główna;
OncoBoost sp. z o.o. – wyróżnienie;
MIM Solutions – wyróżnienie.
Master of Business:
CD Projekt – nagroda główna;
Respect Energy – wyróżnienie.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:
Dinozaur z Centralnego, czyli „Make Roar! Not war” to akcja zorganizowana przez Tomasza Grzywińskiego, który na Dworcu Centralnym w Warszawie w przebraniu dinozaura rozdawał słodycze dzieciom z Ukrainy, przybywającym do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie. Akcję wsparli internauci z Polski i całego świata, dzięki zebranym funduszom, zorganizowano drużynę dinozaurów, która odwiedza ośrodki, gdzie przebywają mali uchodźcy.
KursyPOL to szkoła języka polskiego przygotowująca osoby uciekające przed wojną w Ukrainie do życia społecznego w Polsce. Motto szkoły to: język polski kluczem do wszystkich drzwi.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

EFMD Global