Zapraszamy na warsztaty The Digital Innovation Game (22.10.2018 r.)

Warsztaty The Digital Innovation Game są oparte na metodologii Design Thinking. Jest to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Podczas szkolenia uczestnicy poznają wszystkie istotne aspekty stosowania w praktyce proponowanego podejścia. Warsztaty skierowane są do studentów, którzy chcieliby pogłębić wiedzę dotyczącą projektowania opartego na innowacyjnym podejściu, jak również dowiedzieć się w jaki sposób powstają i ewoluują pomysły biznesowe (preferowani studenci kierunków technicznych). Wydarzenie jest bezpłatne, całość prowadzona będzie w języku angielskim.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Miłe wsparcie od Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego

Dziękujemy PWE za wsparcie w promocji Konkursu Przedsiębiorca Roku 2018 UW.
pwe.com.pl

Wiecej informacji o wydarzeniu na stronie: przedsiebiorcyuw.pl

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Przedsiębiorca Roku UW
Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zapraszają do udziału w Konkursie Przedsiębiorca Roku UW 2018.

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW to inicjatywa zorganizowana pod patronatem Dziekana Wydziału Zarządzania dla promowania postaw przedsiębiorczych, innowacyjnych rozwiązań oraz projektów prospołecznych. Konkurs skierowany jest do studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

W tegorocznej II edycji konkursu zgłoszenia można przesyłać w 5 kategoriach:

• Master of Business – dla przedsiębiorców będących studentami lub absolwentami UW, którzy założyli firmę i z sukcesem działa ona nieprzerwanie od min. 5 lat,
  • Startup roku Uniwersytetu Warszawskiego – dla właścicieli startupów, w których przynajmniej jeden z założycieli jest studentem lub absolwentem uczelni,
  • Startup roku Wydziału Zarządzania UW – dla właścicieli startupów, w których przynajmniej jeden z założycieli jest studentem lub absolwentem Wydziału Zarządzania,
  • Innowacja / Innowator roku – dla przedsiębiorców oferujących innowacyjne rozwiązania (produkty lub usługi) – można zgłaszać przedsiębiorstwa istniejące przynajmniej rok i założone przez studenta lub absolwenta UW,
  • Przedsiębiorca społeczny – dla przedsiębiorców wspierających działania na rzecz społeczeństwa (można zgłaszać przedsiębiorstwa założone przez studenta lub absolwenta UW, istniejące przynajmniej rok).

Spotkanie Absolwentów Wydziału Zarządzania UW

W sobotę 9 czerwca we wspaniałej atmosferze odbyło się Spotkanie Absolwentów Wydziału Zarządzania UW. Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia, w organizacje którego bardzo aktywnie zaangażowane było Centrum Przedsiębiorczości WZ UW.

Projekt PROspołeczni – letnia akademia przedsiębiorczości społecznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "PROspołeczni - letniej akademii przedsiębiorczości społecznej", organizowanym przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu oraz Inkubator UW.

Do udziału w akademii zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje projekty w perspektywie biznesu zaangażowanego społecznie, ale nie mają jeszcze konkretnych planów i potrzebują pomocy merytorycznej. Program jest przeznaczony dla studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także absolwentów obu uczelni – do 2 lat od uzyskania dyplomu. Do udziału w akademii można zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Spośród zgłoszeń zostanie wyłonionych 10 projektów finałowych, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w tygodniowym wyjeździe szkoleniowym. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Podczas tygodniowego wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego uczestnicy będą pracować nad profesjonalizacją swoich projektów – wszystko pod okiem specjalistów i mentorów. W ich urzeczywistnieniu, uczestników będą wspierać eksperci, którzy pomogą zdobyć im konkretne narzędzia i wiedzę biznesową, niezbędne do stworzenia własnej firmy i biznesowej realizacji projektu.

Zespół, który uzyska najwyższe oceny jury podczas finałowej prezentacji, otrzyma grant w wysokości 10 000 zł na rozwój zwycięskiej inicjatywy społecznej.

Projekt jest finansowany ze środków programu UW: Inicjatywy dla otoczenia, działającego w ramach programu Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie http://ido.uw.edu.pl/prospoleczni/

W Brazylii założono pierwszą międzynarodową grupę badawczą zajmująca się Polonią brazylijską

W maju na Uniwersytecie w Sao Paulo (USP) została założona przez dr Renatę Siudę-Ambroziak z UW (Instytut Ameryk i Europy, OSA - CESLA) pierwsza w Brazylii międzynarodowa grupa badawcza zajmująca się Polonią brazylijską. Na zdjęciu - koordynator grupy oraz prof. Beata Glinka (członek grupy) w Stowarzyszeniu Polskim we Florianópolis, stan Santa Catarina, Brazylia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16