PL EN RU

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA


Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to silna i prężnie działająca jednostka naukowo-badawcza. Działalność Wydziału w tym zakresie obejmuje szerokie spectrum o interdyscyplinarnym charakterze, w zakresie takich dyscyplin jak: nauki o zarządzaniu, ekonomia, finanse czy prawo. Efektem aktywności naukowej pracowników są m.in. uzyskane stopnie i tytuły, liczne publikacje naukowe, organizacja i udział w konferencjach i sympozjach naukowych.

 

Corocznie pracownicy Wydziału wydają kilkaset publikacji naukowych oraz artykułów w fachowych czasopismach polskich i zagranicznych. Część z nich wydawana jest w Wydawnictwie Naukowym WZ UW, którego stałymi pozycjami są również: kwartalnik „Problemy Zarządzania” oraz półrocznik „Studia i materiały”. Międzynarodowemu upowszechnieniu dorobku naukowego pracowników wydziału służą powołane do życia w ostatnim czasie, anglojęzyczne tytuły wydawnicze: „Journal of Banking and Financial Economics”, „Faculty of Management Working Paper Series” oraz "Journal of Marketing and Consumer Behaviour in Emerging Markets".

 

Popularyzacja działalności badawczej odbywa się również poprzez organizację i uczestnictwo w konferencjach  naukowych w Polsce i za granicą.  Część z organizowanych na Wydziale Zarządzania UW konferencji międzynarodowych, ma już charakter cykliczny; wśród nich wymienić można: „Finansowe uwarunkowania rozwoju organizacji gospodarczych” (FUROG), „Ochrona zdrowia i gospodarka”, konferencje poświęcone informatycznym aspektom zarządzania.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem naukowym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego!

 

EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników