PL EN RU

Fundacja na rzecz Wydziału Zarządzania UW


Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne

Już po raz siódmy Maria Habrowska, Joanna Iracka i Agata Sowińska we współpracy z Fundacją na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na autorski, jedyny w Polsce, tak szeroki, specjalistyczny kurs poświęcony psychologii oraz modyfikacji zachowania kotów. 

Kurs skierowany jest do lekarzy weterynarii, hodowców, pracowników schronisk miejskich, przytulisk, behawiorystów oraz wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki kociej psychiki. 

Zajęcia będą prowadzone przez lekarzy weterynarii oraz specjalistów z zakresu psychologii, etologii i felinoterapii posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i terapii zaburzeń zachowania zwierząt, a także pracowników naukowych PAN oraz SGGW.

Ukończenie studium poświadczane będzie certyfikatem, którym mogą się legitymować osoby zamierzające świadczyć usługi doradcze z zakresu zachowania kotów indywidualnie, we współpracy z lecznicami weterynaryjnymi, schroniskami i hotelami dla zwierząt czy fundacjami ratującymi koty.

ZAKRES TEMATYCZNY  

 • Podstawy fizjologii kotów z uwzględnieniem neurologii
 • Etologia kotów
 • Wpływ zaburzeń somatycznych na zachowanie
 • Różnicowanie zaburzeń somatycznych i behawioralnych
 • Mechanizmy uczenia się
 • Zasady modyfikacji zachowań i terapii behawioralnej
 • Prowadzenie konsultacji, praca z klientem
 • Ocena zagrożenia w przypadku zachowań agresywnych
 • Zachowania uciążliwe
 • Zaburzenia zachowania
 • Specyfika problemów kotów schroniskowych i wolno żyjących
 • Wpływ diety na zachowanie kotów 


WYKŁADOWCY

Lek. wet. Joanna Iracka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Od 1997 roku zajmuje się rozwiązywaniem problemów behawioralnych i leczeniem zaburzeń zachowania u psów i kotów. Odbyła praktyki kliniczne u specjalistów w Belgii, Wielkiej Brytanii i USA. W 2000 roku uzyskała dyplom specjalisty lekarza weterynarii-behawiorysty przyznawany przez Écoles Nationales Vétérinaires Françaises (Państwowe Wyższe Szkoły Weterynaryjne Francji). Prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie medycyny behawioralnej w Polsce i za granicą. Członek European Society for Veterinary Clinical Ethology (od 1995) i Zoo-Psy (od 2000).  Popularyzuje  wiedzę o zachowaniu zwierząt w prasie dla miłośników psów i kotów, brała udział w programach TVP. Prywatnie mama trójki dzieci i opiekunka dwóch psów, dwóch szczurów i dwóch patyczaków.

mgr tech. wet. Maria Habrowska 

W 2002 uzyskała tytuł magistra informacji naukowej broniąc na Uniwersytecie Warszawskim pracę dyplomową o wykorzystaniu zwierząt jako wsparcie w terapii. Od 2005 w Fundacji "Razem Łatwiej" prowadzi testy predyspozycji psów do dogoterapii i kotów do felinoterapii. W 2007 ukończyła studia podyplomowe z „Psychologii zwierząt” na SWPS. Również od 2007 prowadzi badania nad poziomem hormonu stresu u psów pracujących.  W 2011 roku uzyskała państwowy dyplom technika weterynarii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Etologicznego i Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Prekursorka zastosowania felinoterapii w Polsce, autorka wielu publikacji naukowych z tej dziedziny. Właścicielka gromadki kotów, jednego psa oraz wiewiórki.

mgr lek. wet. Agata Sowińska

W 2003 roku uzyskała tytuł magistra psychologii broniąc pracę dyplomową z zakresu zachowań eksploracyjnych u zwierząt w SWPS. W 2006 ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. W pracy klinicznej zajmowała się konsultowaniem przypadków internistycznych oraz anestezjologią. Rok później ukończyła studia podyplomowe „Psychologia zwierząt”. Ma za sobą liczne kursy i szkolenia, jest w trakcie specjalizacji z chorób psów i kotów. Obecnie zatrudniona w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Neneckiego PAN w Warszawie. Prywatnie właścicielka trzech znalezionych kundli i mama Matyldy.

Prof. dr hab. Ewa Joanna Godzińska

Prof. dr  hab. Ewa Joanna Godzińska kieruje Pracownią Etologii w Zakładzie Neurofizjologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie. W latach 1988-1989 pracowała jako wykładowca na Uniwersytecie Paris Nord (Francja). Wykładała etologię również w Polsce w ramach studiów doktoranckich i   podyplomowych. Od wielu lat działa na rzecz Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol.), w którym pełni obecnie funkcję Prezesa. Zajmuje się głównie etologią i neuroetologią owadów społecznych, ale jej zainteresowania naukowe obejmują też porównawczą analizę biologicznych korzeni zachowań agresywnych i przyjaznych w całym świecie zwierząt. Od wielu lat jej pasją są również koty.

Dr Kalina Burnat

Fascynacja zachowaniem zwierząt skierowała ją na studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Po pierwszym roku, dzięki kołu biologów terenowych trafiła na konferencję PTEtol, gdzie poznała Ewę Godzińską, obecną szefową Towarzystwa, i rozpoczęła przygodę z nauką. Najpierw prowadziła obserwacje zachowania tropikalnych mrówek w domu (zostały opublikowane), a później, w Instytucie Nenckiego, obroniła doktorat z rozwoju widzenia kotów pod kierunkiem Profesorów Bogusława Żernickiego i Erika Vandenbusche (2003). Staż podoktorski odbyła w Belgii, w laboratorium Prof. Lut Arckens, zajmując się badaniem siatkówki kotów (2004-5). Wyniki swoich badań behawioralnych i neuroanatomicznych wykorzystuje przy opracowywaniu modeli zaburzeń widzenia u ludzi na podstawie zmian zachodzących u kotów. Zamężna, jedna córka.

Dr n. wet. Michał Jank

W 1999 roku ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, a w roku 2002 w Katedrze Nauk Fizjologicznych obronił pracę doktorską. Od 2002 roku pracuje w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie prowadzi zajęcia z fizjologii zwierząt i dietetyki weterynaryjnej dla studentów WMW oraz uczestników Studiów Specjalizacyjnych „Choroby małych zwierząt”. Jest autorem i współautorem wielu artykułów naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu żywienia i dietetyki zwierząt towarzyszących. Zajmuje się także doradztwem żywieniowym zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm produkujących dodatki żywieniowe i suplementy diety dla psów i kotów dostępne w Polsce i zagranicą. W swojej pracy naukowej zajmuje się wykorzystaniem narządzi genomiki funkcjonalnej w weterynarii, w tym m.in. do oceny wpływu wybranych substancji biologicznie czynnych na wzrost i rozwój zwierząt. 


Lek. wet. Iwona Kłucińska-Petschl

Kierownik gabinetu weterynaryjnego „Koteria”. Dyplom lekarza weterynarii otrzymała w 2000 roku, a od 2003 współpracuje z organizacjami zajmującymi się bezdomnymi kotami, zwłaszcza w Warszawie. Jest mamą Amelki i Marcela. W domu posiada jednego psa i dwa koty.

mgr Magdalena Macyszyn

Coach. Magister logopedii, specjalizowała się w terapii jąkania na Uniwersytecie w Louisville w USA. Doświadczenie w pracy z ludźmi zdobyła pracując w organizacjach pozarządowych, gdzie zajmowała się mentoringiem, poradnictwem, pozyskiwaniem funduszy europejskich. Wyszkoliła setki wolontariuszy i pracowników, prowadziła wiele warsztatów, organizowała międzynarodowe konferencje, wydarzenia i spektakle. Największe z nich widziało ponad 40 tysięcy osób. Prowadzi warsztaty, szkolenia z obszaru komunikacji, przywództwa w firmach.  Od 2010 roku prowadzi Klub Przedsiębiorczych Mam, który jest przestrzenią spotkań dla Mam, które chcą iść swoją drogą realizując niespełnione dotąd pasje i projekty. Zajmuje się również coachingiem rodzica. Pasjonuje ją towarzyszenie człowiekowi w odkrywaniu siebie, w podejmowaniu walki o zmiany, w osiąganiu wybitnych rezultatów w życiu prywatnym i zawodowym. Jest żoną, mamą sześcioletniego Mikołaja. Lubi ludzi, lubi bywać, dyskutować, skupiać się na swojej rodzinie, uczyć synka języka angielskiego

SZCZEGÓŁY

Czas trwania: dwa semestry, 144 godziny dydaktyczne. Forma zajęć: wykłady i warsztaty.

Terminy zajęć Zajęcia będą się odbywały w soboty od 10 do 18 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00. 

 


Terminy zjazdów:

16-17 października

20-21 listopada

11-12 grudnia

15-16 stycznia

19-20 lutego

19-20 marca

9-10 kwietnia

14-15 maja

11-12 czerwca – zjazd egzaminacyjny

 

 

Zaliczenie kursu  

 • Obecność na 60% zajęć
 • Oddanie i zaliczenie prac kontrolnych
 • Egzamin końcowy
 • Oddanie i zaliczenie pracy końcowej


Cena

Opłata jednorazowa 7200 PLN lub dwie raty semestralne po 3700 zł.

Zniżka 10 % dla osób, które zapłacą do 30 CZERWCA

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł oraz przesłanie zgłoszenia.

Zadatek wliczany jest w poczet czesnego.

 

Wpłaty za kurs powinny być wniesione na nr konta Fundacji na rzecz Wydziału Zarządzania UW, Centrum Edukacji Fundacji Wydziału Zarządzania :
41 1240 6263 1111 0010 6150 1662 z dopiskiem – „Kurs Kot” oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika kursu.

Ze względu na warsztatowy charakter zajęć liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje i zapisy:

 

informacje i zapisy:  studiumkot7@gmail.com
nr telefonu 501 140 649, 513 473 456

www.studiumkot.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Studiumkot

 

EFMD Global
EQUIS1
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników