PL EN RU

Ośrodek Komputerowy


Sieć bezprzewodowa Wi-Fi - eduroam

eduroam jest ogólnoeuropejską akademicką siecią bezprzewodową, zapewniającą darmowy dostęp do Internetu pracownikom i studentom Uniwersytetu Warszawskiego, oraz użytkownikom innych uczelni i jednostek akademickich.

 

Dzięki eduroam użytkownik, po jednorazowym skonfigurowaniu swojego urządzenia sieci bezprzewodowej (notebooka, palmtopa, telefonu komórkowego), może korzystać z podłączenia do Internetu w wielu miejscach, bez konieczności wpisywania za każdym razem nowych ustawień dla sieci bezprzewodowej. Zawsze kiedy w zasięgu jest sieć eduroam, użytkownik może z niej skorzystać, niezależnie od miejsca.Dodatkowym atutem jest zwiększone bezpieczeństwo użytkownika dzięki automatycznemu szyfrowaniu danych.

 

Użytkownik eduroam otrzymuje też możliwość podłączenia się do Internetu na innych uczelniach uczestniczących w projekcie eduroam, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Pomoc

Aby uzyskać więcej informacji o sieci eduroam i możliwościach korzystania z niej, prosimy zapoznać się z informacjami na stronie:
https://eduroam.uw.edu.pl/

EQUIS
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników