Studenci wyjeżdżający - Erasmus +

Udostępnienie testów językowych OLS - Online Linguistic Support

Przypominamy: m.in. wypełnienie testu poziomującego on-line stanowi podstawę do wypłaty stypendium Erasmus. Jeżeli do 25 czerwca br. nie otrzymasz linku do testu, skontaktuj się z p. Ewą Makal-O’Hara.

Jeżeli wyjeżdżasz w semestrze letnim, otrzymasz link do testu OLS w listopadzie lub grudniu 2017 r.

Biuro Współpracy z Zagranicą udostępniło test ustalający znajomość języka obcego studentom:

a) wyjeżdżającym do uczelni zagranicznych na semestr zimowy lub na cały rok akademicki,

b) planującym studia w języku: angielskim, bułgarskim, chorwackim, czeskim, duńskim, fińskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, niderlandzkim, niemieckim, portugalskim, rumuńskim, słowackim, szwedzkim, węgierskim lub włoskim.

Uwaga! Jeśli po kontaktach z uczelnią zagraniczną wiesz już, że większość zajęć odbywać się będzie w innym języku, niż zadeklarowany przez Ciebie podczas kwalifikacji, zgłoś się do p. Ewy Makal-O’Hara (ewa.makal@adm.uw.edu.pl), aby uzyskać dostęp do testu właściwego języka. Po wypełnieniu testu OLS będzie już za późno na zmianę testowanego języka!

Link do testu wysyłany jest przez narzędzie informatyczne Komisji Europejskiej (OLS-Oline Linguistic Support) na adresy mailowe wpisane do systemu USOS.

Link będzie aktywny do 1 lipca br.

Jeżeli osiągnąłeś wynik:

1. A1, A2 lub B1 z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego
    i portugalskiego, otrzymasz automatycznie dostęp do obowiązkowego kursu językowego on-line.
  2. B2 lub C1 z wyżej wymienionych języków lub od A1 do C2 z pozostałych języków, i chciałbyś dobrowolnie uczestniczyć w kursie językowym, zgłoś się tylko e-mailowo do p. Ewy Makal-O’Hara.
  3. Możesz również uczestniczyć w kursie języka urzędowego kraju, do którego wyjeżdżasz: np. jeżeli
    w Hiszpanii będziesz studiować po angielsku, po wypełnieniu testu z języka angielskiego na poziomie B2, C1 lub C2, możesz uzyskać dostęp do kursu języka hiszpańskiego itd.

Skorzystaj z tej możliwości podniesienia kompetencji językowych!

Dostępne poziomy kursów:

JĘZYK

KURSY JĘZYKOWE

angielski, francuski, hiszpański, niderlandzki, niemiecki, włoski

wszystkie poziomy

portugalski

do poziomu B2

bułgarski, chorwacki, czeski, duński, fiński, grecki, rumuński, słowacki, szwedzki, węgierski

na poziomie A1

Uwaga! Po pierwszym zalogowaniu do platformy OLS koniecznie podaj datę początku oraz końca okresu studiów zagranicą. System będzie wtedy „wiedział”, kiedy trzeba Ci przesłać kolejny, końcowy test. Jeśli tego nie zrobisz, link do testu OLS-po otrzymasz zaraz po wypełnieniu testu OLS-przed.

Warszawa, 05.06.2017 r.                                      Sylwia Salamon

Uczelniany koordynator programu Erasmus+