Zakład Metod Matematycznych i Statystycznych Zarządzania

O zakładzie

Zakład Metod Matematycznych i Statystycznych ZarządzaniaZakres prowadzonych badań dotyczy szeroko pojętych metod modelowania (symulacja stochastyczna, modele strukturalne, prognozowanie, metody ekonometryczne, modelowanie szeregów czasowych cen i stóp zwrotu) i zaawansowanych metod analiz (parametrycznych i nieparametrycznych) danych. Prowadzone są też zaawanasowane analizy międzynarodowych badań porównawczych na próbach reprezentatywnych w zakresie m.in. zaufania, kolektywizmu vs indywidualizmu i psychospołecznych aspektów kryzysu ekonomicznego. W Zakładzie pracuje 3 profesorów tytularnych (prof. Jerzy Wierzbiński, prof. Eugeniusz Gatnar, prof. Jan Gajda), czterech doktorów, jeden wykładowca i jeden doktorant.