PL EN RU

Opis - Zarządzanie Zaoczne Sukcesja w Biznesie

Podstawowym celem studiów jest dostarczenie wiedzy i umiejętności osobom zaangażowanym w proces sukcesji biznesu rodzinnego i pomoc w efektywnym przeprowadzeniu tego procesu.

Szczególnie, chodzi o zapewnienie niezbędnych kompetencji osobom przejmującym biznes rodzinny tak, aby mogły podjąć najbardziej korzystne decyzje dotyczące przyszłości tego biznesu, a w przypadku chęci rozwoju biznesu, aby stały się faktycznymi liderami w swoich organizacjach i mogły je rozwijać zgodnie z nowoczesnymi trendami współczesnej gospodarki.

 

Studia dostarczają następujących korzyści związanych z zapewnieniem sukcesu biznesu rodzinnego w przyszłości:

  • Przygotowanie do pełnienia funkcji związanych z bezpośrednim zarządzaniem rodzinnym przedsiębiorstwem
  • Przygotowanie do realizacji nadzoru właścicielskiego w przedsiębiorstwie rodzinnym
  • Przygotowanie do wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie rodzinnym
  • Przedstawienie dobrych praktyk i rozwiązań odnoszących się funkcjonowania przedsiębiorstwa rodzinnego
  • Rozwój umiejętności przywódczych (leadership)

 

Sylwetka Kandydata

Młodzi członkowie rodziny prowadzącej biznes w wieku 25-40 lat, którzy mają przejąć rodzinne przedsiębiorstwo. Mogą oni pełnić w tym przedsiębiorstwie w przyszłości różne role związane z: bezpośrednim zarządzaniem (prezes, członek zarządu) lub nadzorem właścicielskim (członek rady nadzorczej).

 

Sylwetka Absolwenta

Po ukończeniu studiów Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia rodzinnego przedsiębiorstwa oraz będzie ukierunkowany na odniesienie sukcesu biznesowego w przyszłości. Uczestnik studiów zostanie przygotowany do pełnienia dwóch ról w rodzinnym przedsiębiorstwie: bezpośredniego zarządzania (prezes, członek zarządu) i nadzoru właścicielskiego (członek rady nadzorczej). W trakcie studiów Uczestnik osiągnie różnorodne efekty kształcenia.

 

Absolwent będzie posiadać wiedzę praktyczną z zakresu przeprowadzenia procesu sukcesji przedsiębiorstwa rodzinnego oraz z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Będzie wiedział, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo i jak rozwiązywać typowe problemy związane w zarządzaniu, jak optymalizować formę prawną w której funkcjonuje przedsiębiorstwo rodzinne, jak poszukiwać pomysłów na nowy biznes i rozwijać innowacje, jak wprowadzać restrukturalizację prowadzanej przez rodzinę działalności gospodarczej , jak opracować i realizować strategię przedsiębiorstwa rodzinnego, jak realizować kluczowe aktywności w przedsiębiorstwie rodzonym: zaopatrzenie (zakupy), działalność operacyjna, marketing, jak zarządzać pracownikami w przedsiębiorstwie rodzinnym, jak pozyskiwać środki finansowe na działalność przedsiębiorstwa rodzinnego, jak prowadzić nadzór właścicielski w przedsiębiorstwie rodzinnym, jak kontrolować sytuację finansowa przedsiębiorstwa rodzinnego, jak zabezpieczyć interesy najbliższych członków rodziny w trakcie sukcesji w biznesie.

 

Absolwent studiów pozyska określone umiejętności. Będzie potrafił m.in.: pełnić rolę przywódcy, (leadership) w organizacji, prowadzić negocjacje z interesariuszami, skutecznie komunikować się, rozwiązywać konflikty w przedsiębiorstwie rodzinnym, pracować w zespole, a w ramach kompetencji społecznych będzie rozumiał swoją rolę w biznesie rodzinnym i rodzinie oraz konieczność etycznego postępowania w działalności biznesowej.

Kierownik studiów

dr hab., prof. ucz. Mariusz Trojanowski
Trojanowski

Dyżury

Sem. letni 2019/20 - wtorek 14.00 - 15.30

Kontakt

Tel: 22/ 55 34 068 E-mail: mtrojanowski@wz.uw.edu.pl

Dziekanat studiów

Pokój: C203
Telefon: (22) 5534181
E-mail: psm@wz.uw.edu.pl

Godziny przyjęć:
pon., wt. - nieczynny
śr., czw. - 10.00 - 14.00
pt. 12.00 - 18.00 (w dniach zjazdów PSM)
sob. 08.00 - 14.00 (w dniach zjazdów PSM)
niedz. 08.00 - 12.00 (w dniach zjazdów PSM)
EQUIS
Uniwersytet Warszawski
PRME
Ceeman
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników