PL EN RU

Opis - Zarządzanie Zaoczne Zarządzanie Podatkami w Działalności Gospodarczej

Cel i charakter studiów

Studia są przeznaczone dla wszystkich osób pragnących pogłębić i rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu podatków i prawa podatkowego w kontekście prowadzenia i zarządzania działalnością gospodarczą.

Zmiany, jakie zachodzą w polityce podatkowej i szczegółowych rozwiązaniach systemu podatkowego, szczególnie w odniesieniu do działalności gospodarczej, wymagają od wielu osób uzupełniania i aktualizowania posiadanej wiedzy zarówno na potrzeby własne, jak i reprezentowanych przez nich firm oraz instytucji. Prezentowane studia mają za cel pomóc takim osobom w realizacji tego zadania. Szczególny nacisk jest położony na praktyczne przełożenie wszystkich prowadzonych na studiach zajęć. Praktyczne problemy funkcjonowania obecnego, stale zmieniającego się systemu podatkowego, szczególnie w odniesieniu do prowadzenia i zarządzania działalnością gospodarczą, to podstawowa wiedza, jaka będzie przekazywana w czasie prowadzonych zajęć. Słuchacze uzyskają odpowiedź na nurtujące pytania związane z praktycznym stosowaniem rozwiązań podatkowych w sferze gospodarczej.

Celem Studiów jest umożliwienie słuchaczom, na co dzień mających bardziej lub mniej bliski kontakt z podatkami, na usystematyzowanie i zaktualizowanie ich wiedzy, a w szczególności na zapoznanie ich z praktycznymi rozwiązaniami  problemów podatkowych, które mogą pojawić się w firmach, w których pracują albo których są właścicielami lub wspólnikami.

Studia mają wyraźnie praktyczny charakter, czego wyrazem jest udział w gronie wykładowców - obok doświadczonych wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. licznej grupy znanych praktyków prawa podatkowego w Polsce – z firm tzw. Wielkiej Czwórki, renomowanych kancelarii prawniczych oraz firm doradztwa podatkowego.

 

Sylwetka kandydata

Studia kierowane są m. in. do przedsiębiorców - osób prowadzących własne firm lub zarządzających firmami, osób zajmujących się podatkami w przedsiębiorstwach, księgowych, prawników, ekonomistów, absolwentów kierunków zarządzanie w wyższych uczelniach, a także wszystkie osoby zainteresowane podatkami w ujęciu praktycznym. Studia są również formą aktualizacji wiedzy w zakresie podatków, w tym - w kontekście zarządzania działalnością gospodarczą.

 

Kierownik studiów

doc. dr Janusz Fiszer
Fiszer

Dyżury

Sem. zimowy 2018/19 - wtorek 15.30 - 16.30

Kontakt

Tel: 22/ 55 34 149 E-mail: jfiszer@wz.uw.edu.pl

Dziekanat studiów

Pokój: C203
Telefon: (22) 5534181
E-mail: psm@wz.uw.edu.pl

Godziny przyjęć:
pon., wt. - nieczynny
śr., czw. - 10.00 - 14.00
pt. 12.00 - 18.00 (w dniach zjazdów PSM)
sob. 08.00 - 14.00 (w dniach zjazdów PSM)
niedz. 08.00 - 12.00 (w dniach zjazdów PSM)
EQUIS
AASBI
Uniwersytet Warszawski
PRME
MBA
Ceeman
ACCA
HR Excellence in Research
Eduniversal ranking
Eduniversal
Ministerstwo Nauki
Polska Komisja Akredytacyjna

© Copyright: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa
tel: +48 22 55 34 002, fax: +48 22 55 34 001; mail: wz@wz.uw.edu.pl

NIP: 525-001-12-66

 

Administratorem strony jest Sekcja Informacji i Promocji WZ UW

 

 

projekt: VisualTeam Logowanie dla pracowników